1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Węzeł Goleniów na połączeniu dróg S3 i S6 przejdzie wielkie zmiany

Węzeł Goleniów na połączeniu dróg S3 i S6 przejdzie wielkie zmiany

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-04
Węzeł Goleniów na połączeniu dróg S3 i S6 przejdzie wielkie zmiany
Węzeł drogowy Goleniów Południe na S3 do przebudowy. Zdjęcia: GDDKIA
Węzeł Goleniów Południe na połączeniu dróg ekspresowych S3 i S6 (okolice obwodnicy Szczecina) od dawna nie spełnia swojej roli. Jest za mały i źle zorganizowany do obsługi dużego ruchu jaki kumulują te trasy. Drogowcy przygotowują dokumentację niezbędną do uruchomienia przebudowy tego wąskiego gardła na trasie nad Bałtyk.

Węzeł drogowy Goleniów Południe przejdzie modernizację

Przebudowa węzła Goleniów Południe to jedno z pilniejszych zadań, które wpłynie na zmniejszenie korków na drogach dojazdowych nad Bałtyk. Węzeł będący częścią drogi ekspresowej S3 wymaga przebudowy ze względu na nienormatywne parametry łącznic oraz konieczność przebudowy wiaduktu nad linią kolejową oraz drogą powiatową przechodzącą przez węzeł. Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że w toku jest opracowanie dokumentacji projektowej.

- Prace przygotowawcze już ruszyły. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa i trwa uzyskiwanie decyzji środowiskowej. Prace przygotowawcze, w tym badania podłoża mają się zakończyć do końca tego roku – informuje GDDKIA.

Obecny etap obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji łącznie z uzyskaniem decyzji środowiskowej, a następnie opracowaniem projektu budowlanego i projektów wykonawczych.

Mapa z lokalizacją węzła Goleniów Południe w ciągu trasy S3

Mapa z lokalizacją węzła Goleniów Południe w ciągu trasy S3

Mapa: GDDKIA

Węzeł Goleniów Południe powstał wraz z budową dwujezdniowej drogi E14 w drugiej połowie lat siedemdziesiątych (obecna droga ekspresowa S3). Przebudowa obejmuje wykonanie nowych konstrukcji wiaduktów węzła, dostosowanie geometrii łącznic do obecnych wymagań, poszerzenie pasów włączeń i wyłączeń. 

- Planowana jest rozbiórka istniejących wiaduktów i wykonanie w ich miejscu nowych konstrukcji.  W układzie drogowym węzła również zajdą zmiany. Zwiększone mają być promienie łącznic, a szerokość pasów włączeń i wyłączeń zostanie dostosowana do obecnych norm. Po zachodniej stronie węzła, na połączeniu z drogą powiatową, ma powstać rondo - wyliczają drogowcy.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Goleniów