Wrocław: Do jesieni zniknie zachodnia estakada z pl. Społecznego na DK98
Zachodnia estakada na Pl. Społecznym we Wrocławiu zostanie wyburzona. Zmieni się organizacja ruchu na DK98 w tym miejscu. Zdjęcia: www.wroclaw.pl

W centrum Wrocławia szykują się duże zmiany. Zachodnia estakada zniknie z pl. Społecznego. Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła już przetarg na wyburzenie wysłużonej konstrukcji w ciągu drogi krajowej nr 98. Prace zakończą się jesienią tego roku.

Żelbetowa konstrukcja o długości ponad 200 metrów zbudowana została w 1986 r. i jest już mocno wysłużona. Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg na prace polegające na wyburzeniu zachodniej estakady drogowej na pl. Społecznym (tej bliżej budynku Poczty Głównej). Przetarg oprócz rozbiórki zakłada także projekt i budowę nowego, naziemnego układu komunikacyjnego. Zaplanowane są tam rozwiązania, które pozwolą na utrzymanie na porównywalnym do obecnego poziomie przejezdności skrzyżowania, ze szczególnym uwzględnieniem lewoskrętu w kierunku Most Pokoju. Na pl. Społecznym powstanie też droga rowerowa łącząca most Grunwaldzki z ul. Traugutta i Krasińskiego.

Wyburzenie estakady to jeden z kroków prowadzących do stopniowego dostosowania Placu Społecznego do planu miejscowego uchwalonego już w 2010 roku (uchwała nr XLV/1366/10 w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu zespołu urbanistycznego Centrum w rejonie Placu Społecznego we Wrocławiu).

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

tom
2019-02-12 12:39
racja Adam kto ma samochód albo jeździ autobusem niech się wyprowadzi z miasta. Zostanie ze 100 tys. ludzi
Adam
2019-02-12 10:30
Wyburzyć estakady, zrobić rondo i ścieżki dla rowerów. A jeśli ktoś chce jechać samochodem, to sam jest sobie winny.
Mati
2019-02-12 10:10
A obwodnica wschodnia? A Aleja Wielkiej Wyspy? Nawet Hubskiej nie umiecie dokończyć. A szykujecie kolejny armageddon we Wrocławiu. A tfuu!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: