1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Zamknięty zjazd z A4 na S1 dla jadących od Katowic w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna

Zamknięty zjazd z A4 na S1 dla jadących od Katowic w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-05-22
Zamknięty zjazd z A4 na S1 dla jadących od Katowic w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna
A4 Katowice-Kraków: Od 22 maja zmiana organizacji ruchu na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach. Zdjęcia: SAM SA
Nadal trwa remont autostrady A4 w Mysłowicach. Od poniedziałku, 22 maja br., został zamknięty zjazd z autostrady A4 na drogę S1 dla podróżujących od Katowic w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna. Utrudnienia na autostradzie A4 związane są z kolejnym etapem prac remontowych na węźle Brzęczkowice.

Przypominamy, że w czwartek 18 maja br. został otwarty zjazd z drogi S1 na koncesyjnej A4 Katowice - Kraków dla kierowców jadących od strony Łodzi w kierunku Katowic. Tym samym prace remontowe na węźle Brzęczkowice weszły w kolejny etap co związane jest z zamknięciem zjazdu na S1 w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna. Objazd został poprowadzony łącznicą A4 Katowice - Łódź, a następnie z wykorzystaniem węzła Sosnowiec-Jęzor (koło Designer Outlet), skąd możliwy jest powrót na drogę S1 w kierunku Cieszyna.

Wszystkie aktualne utrudnienia na autostradzie A4

Zjazd z autostrady A4 na S1 w kierunku Cieszyna zostanie otwarty ok. 15 czerwca 2023 r.

Pracom remontowym na węźle Brzęczkowice towarzyszą ponadto następujące zmiany i oznaczenia nowej organizacji ruchu:

  • na jezdni w kierunku do Krakowa pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Łódź-Kraków (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,

  • na jezdni w kierunku do Katowic pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,

  • na drodze S1, na jezdni w kierunku do Łodzi w rejonie wiaduktu nad A4 dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz.

Prace remontowe prowadzi również Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W tym roku remontowany jest węzeł Gliwice Ostropa. Na czas remontu łącznic wjazdowych i zjazdowych na Katowice węzła Gliwice Ostropa został wprowadzony objazd poprzez węzły Kleszczów i Gliwice Sośnica.

Rozkręca się remont autostrady A4 koło Gliwic. Prace potrwają do końca lipca

Prace remontowe na autostradzie A4 w okolicy Gliwic

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Mysłowice