1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Rozkręca się remont autostrady A4 koło Gliwic. Prace potrwają do końca lipca

Rozkręca się remont autostrady A4 koło Gliwic. Prace potrwają do końca lipca

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-05-11
Rozkręca się remont autostrady A4 koło Gliwic. Prace potrwają do końca lipca
W tym roku remonty nawierzchni autostrady A4 prowadzone są w woj. śląskim. Zdjęcia: GDDKIA
Pogoda sprzyja remontom nawierzchni na autostradzie A4 pomiędzy granicą woj. opolskiego i śląskiego a Gliwicami. W czasie remontu jezdni autostrady jezdnie są zawężone. Obowiązuje ograniczenie prędkości. Na większości odcinka do 80 km/h, a w miejscach newralgicznych do 60 km/h. W kolejnym etapie wyremontowane zostaną dwie łącznice węzła Gliwice Ostropa. Na czas remontu łącznic wjazdowych i zjazdowych na Katowice węzła Gliwice Ostropa wprowadzony zostanie objazd poprzez węzły Kleszczów i Gliwice Sośnica.

Wymiana zużytej nawierzchni autostrady A4 rozpoczęła się w poniedziałek, 8 maja br. Prace realizowane są punktowo i obejmują 21 km jezdni autostrady, od granicy województw do okolic węzła Gliwice Ostropa. Na czas wykonywania remontów kierowcy mają do dyspozycji jeden z dwóch pasów ruchu i obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Przy sprzyjających warunkach pogodowych prace powinny zakończyć się w sobotę, 12 maja.

Opłaty na autostradach. Na jakich odcinkach A4 jest płatna? Ile za przejazd A4?

Wprowadzono również zmiany organizacji ruchu na potrzeby remontu jezdni w okolicach węzła Gliwice Ostropa. Tu na odcinku 4,5 km remontowana będzie nawierzchnia na całej szerokości jezdni. Obejmie odcinek o długości prawie 4,5 km w okolicy węzła Gliwice Ostropa. Roboty ruszą w poniedziałek, 15 maja i potrwają do 30 lipca. W ramach tego remontu zostaną wyremontowane dwie łącznice węzła Gliwice Ostropa, zjazdowa i wyjazdowa jezdni w kierunku na Katowice. Na czas remontu łącznic wjazdowych i zjazdowych na Katowice węzła Gliwice Ostropa wprowadzony zostanie objazd poprzez węzły Kleszczów i Gliwice Sośnica. Pisaliśmy o tym więcej tutaj:

Co się dzieje na A4 Wrocław – Katowice? Remonty i utrudnienia w woj. śląskim

Remont nawierzchni na autostradzie A4 w woj. śląskim rozpoczął się 8 maja

Remont nawierzchni na autostradzie A4 w woj. śląskim rozpoczął się 8 maja. Zdjęćia: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Gliwice