1. Strona główna
  2. Miejscowości
  3. Słupsk - mapa samochodowa

SŁUPSK - MAPA SAMOCHODOWA

SŁUPSK - NA MAPIE

Słupsk

Słupsk to miasto powiatowe położone w północnej Polsce, w zachodniej części województwa pomorskiego. Słupsk leży na Pobrzeżu Koszalińskim, na Równinie Słupskiej, nad rzeką Słupią (uchodzi do Morza Bałtyckiego), w odległości 18 km do wybrzeży Bałtyku. Powierzchnia miasta to niewiele ponad 43 km kw., na których mieszka niecałe 94 tys. ludzi. Najważniejszą arterią drogową jest zarazem główna trasa Pomorza - droga krajowa nr 6 (w przyszłości S6). System dróg uzupełnia DK21 i drogi wojewódzkie nr 210 i 213.
Słupsk

Słupsk to miasto o przebogatej (przede wszystkim średniowiecznej) historii. Piastowski gród założono tu już w X w. i przez kilka wieków (za pośrednictwem portu w Ustce) Słupsk stanowił bardzo ważny ośrodek nadmorskiego handlu. Słupsk to stara stolica księstwa słupskiego z wieloma zabytkami i miejscami historycznymi. Duża atrakcją jest Muzeum Pomorza Środkowego, w którym możemy zobaczyć największą na świecie kolekcję prac Stanisława Ignacego Witkiewicza - Witkacego. W latach 1975-1998 Słupsk był siedzibą władz województwa słupskiego.

Drogi w Słupsku

Najważniejszą drogą Słupska jest przebiegająca na południu miasta droga ekspresowa S6 (pierwotne plany zakładały nawet, aby przebiegała tędy autostrada A6), która stanowi część drogi międzynarodowej E28 – trasy europejskiej pośredniej wschód-zachód o długości 1160 km. Rozpoczyna ona swój bieg w niemieckim Berlinie, biegnie przez północne regiony Polski, Federację Rosyjską (Obwód Kaliningradzki), Litwę i Białoruś, gdzie kończy bieg nieopodal Mińska. Droga S6, stanowiąca jedniojezdniową, południową obwodnicę Słupska, została oddana do użytku kierowców w październiku 2010 roku i liczy nieco ponad 16 km. S6-ka stanowi część drogi krajowej nr 6, liczącej 351 km i łączącej Goleniów (województwo zachodniopomorskie) i Gdynię. Droga mija m.in. Karlino, Koszalin, Sławno, Lębork, Wejherowo i Rumię.

Drugą ważną drogą Słupska jest biegnąca południkowo droga krajowa nr 21, przebiegająca przez ścisłe centrum miasta. DK21 to dość krótka jak na drogę krajową trasa (liczy 85 km długości), łącząca Miastko i Ustkę. Alternatywą dla DK21 w granicach Słupska ma być tzw. Mała Obwodnica Słupska (jej budowa ruszyła na początku 2014 roku), która drogę krajową wyprowadzi z centrum do zachodniej części miasta. Powstające odcinki obwodnicy budowane są w standardzie dwujezdniowym i mają docelowo osiągnąć długość ok. 7 km. Inwestycja ta jest realizowana niezależnie od GDDKiA i powinna zakończyć się w roku 2016.

Przez Słupsk przebiegają także dwie drogi wojewódzkie. Obie zaczynają swój bieg w mieście, nad Słupią. DW210 odbija od drogi krajowej nr 21, wiodąc na północ dociera po 39 km do Unichowa. Druga trasa, DW213, to droga o dużym znaczeniu komunikacyjnym. Liczy ona 109 km długości i łączy Słupsk z Celbowem. Droga prowadzi na południe od skrzyżowania Gdańskiej i Wiejskiej w centrum Słupska i wiedzie m.in. przez Siemianice, Wicko, Choczewo, Krokową, Starzyno i Połczyno.

 

SŁUPSK - AKTUALNA MAPA DRÓG

Poniżej prezentujemy mapę samochodową miejscowości Słupsk. Na interaktywną mapę Google naniesione zostały przebiegi najważniejszych dróg w miejscowości i najbliższej okolicy. Kolorem zielonym oznaczono przebieg gotowych odcinków autostrad. Kolorem niebieskim oznaczono drogi ekspresowe. Kolorem czerwonym oznaczone zostały drogi krajowe, a pomarańczowym drogi wojewódzkie. Na mapie samochodowej prezentujemy zatem cały istniejący system drogowy miejscowości Słupsk. Autostrady i drogi ekspresowe tworzą w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu, która rozrasta się z roku na rok. Linią przerywaną zaznaczono te odcinki tych ważnych dróg, które są w budowie, a kropkami odcinki planowane. Zwracamy uwagę na to, że wszystkie zamieszczone na mapie przebiegi mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie należy ich traktować jako rzeczywiste przebiegi dróg, zwłaszcza dróg planowanych, bowiem w dużym powiększeniu mapy mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy przebiegiem faktycznie planowanym, a tym zamieszczonym na mapie.

autostrada
droga ekspresowa
droga krajowa
droga wojewódzka
SŁUPSK - aktualna mapa dróg

SŁUPSK - GŁÓWNE DROGI I ULICE

SŁUPSK - INFORMACJE O BUDOWIE I REMONTACH DRÓG

Więcej o drogach w miejscowości Słupsk

SŁUPSK - JAK DOJADĘ

SŁUPSK - ODLEGŁOŚCI DO NAJWIĘKSZYCH MIAST

POPULARNE W CONADROGACH.PL