1. Strona główna
  2. obwodnica Pawłowic

Obwodnica Pawłowic jako częśc Drogowej Trasy Południowej

  1. A.K.
  2. conadrogach.pl
  3. 2016-03-30
Obwodnica Pawłowic jako częśc Drogowej Trasy Południowej
Nowe rondo w ciągu obwodnicy Pawłowic (woj. śląskie). Zdjęcia: ZDW Katowice
Obwodnica Pawłowic w woj. śląskim będzie się łączyć od zachodu z wybudowaną przez miasto Jastrzębie-Zdrój nową drogą DW933, a od wschodu z DK81 na bezkolizyjnym węźle drogowym. Trasa ominie Pawłowice od południowej strony.

Umowa na budowę obwodnicy Pawłowic została podpisana w grudniu 2014 roku. Wykonawcą prac na zlecenie ZDW w Katowicach jest konsorcjum, którego liderem jest firma M-Silnice A.S. z Husowy koło Pardubic w Republice Czeskiej, a partnerem IMB Podbeskidzie Sp. z o. o. w Skoczowie.

Umowa opiewa na 89 871 948,98 złotych brutto. Za tę kwotę konsorcjum wybuduje drogę o długości 2,83 km. Będzie to trasa jedno jezdniowa (całość jezdni o szerokości 7 m) z dwoma pasami ruchu po 3,5 m szerokości każdy. Nowa trasa będzie wyposażona w drogi serwisowe, które umożliwią np. dojazd do pól.

Przebudowane zostaną skrzyżowania: obwodnicy (DW 933) z ul. Zjednoczenia; DW 933 z ul. Pszczyńską i DW 938 z ul. Zjednoczenia, gdzie powstanie rondo.

Wybudowane będą nowe zjazdy do posesji, a w okolicach skrzyżowań będą chodniki. Powstanie też zatoka do ważenia pojazdów i na niektórych odcinkach będą zabudowane ekrany akustyczne.

Prace mają zakończyć się jesienią 2016 roku.

Podziel się:

Powiązane z "obwodnica Pawłowic":

droga wojewódzka 933 Pawłowice (woj. lubelskie) śląskie
obwodnica Chrzanowa Obwodnica Oświęcimia A1 Częstochowa - Pyrzowice A1 Łódź - Częstochowa A4 Katowice - Kraków A4 Wrocław - Katowice Mapa autostrada A1 obwodnica Częstochowy obwodnica Żywca S1 Mysłowice - Bielsko Biała S1 obejście Węgierskiej Górki S1 Pyrzowice – Podwarpie S52 Bielsko-Biała - Kraków
POPULARNE W CONADROGACH.PL