10 - 16 luty wracają tymczasowe kontrole na granicach
Od 10 do 16 lutego będą przeprowadzane kontrole na granicach. Zdjęcia: autostrada A4, GDDKIA

Od 10 do 16 lutego br. przywrócone zostaną kontrole graniczne na polskich granicach. Czasowe przywrócenie kontroli ma związek z konferencją w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lutego br.

Celem przywrócenia kontroli jest zapewnienia bezpieczeństwa i niezakłóconego przebiegu spotkania ministerialnego w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, którego Polska jest gospodarzem a wraz ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki jego współorganizatorem.

W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego na wszystkich odcinkach granicy wewnętrznej Schengen czasowo przywrócona zostanie kontrola graniczna. Dotyczy to granicy lądowej, powietrznej i morskiej. Kontrola osób wjeżdżających będzie obowiązywała od 10 do 16 lutego br.

Możliwość przywrócenia tymczasowej kontroli granicznej na granicach wewnętrznych była wielokrotnie wykorzystywana w krajach strefy Schengen. Podobne rozwiązania były stosowane w Polsce podczas EURO 2012, COP19 w Warszawie w 2013 r., Szczytu NATO w 2016 r., Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. czy w trakcie grudniowej konferencji COP 24 w Katowicach.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

PJN
2019-02-09 21:59
Brawo!!! w czasie ferii w polsko-czeskich górach - fantastyczna wiadomość - niewątpliwie przysporzy miłośników obecnej władzy i dzięki takiemu terminowi - w znacznej ilości - cieszę się

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: