• Facebook - conadrogach
15 kilometrowa obwodnica ominie Pułtusk
Przetarg na zaprojektowanie obwodnicy Pułtuska ogłoszony. 15 kilometrowa trasa będzie częścią drogi krajowej nr 61. Zdjęcia: GDDKIA

Drogowcy ogłosili przetarg na zaprojektowanie obwodnicy Pułtuska w ciągu drogi krajowej nr 61. Inwestycja ma być realizowana w systemie „projektuj i buduj” w latach 2022 – 2025.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji zawierającej wariantowy przebieg przyszłej obwodnicy, czyli tzw. Studium Techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiały do uzyskania decyzji środowiskowej dla zadania „Budowa Obwodnicy Pułtuska w ciągu drogi krajowej nr 61”. Czas na zrealizowanie tego zadania to 32 miesiące od podpisania umowy. Oferty poznamy w pierwszej połowie września br.

Nowy odcinek w ciągu drogi krajowej nr 61, o długości ok. 15 km, będzie omijać Pułtusk od zachodu. Obwodnica będzie wyłączać się z istniejącej drogi nr 61 w miejscowości Łubienica położonej na południe od Pułtuska i będzie się włączać do istniejącej drogi nr 61 w miejscowości Lipa na północ od miasta. Ponadto zaprojektowany zostanie węzeł drogowy na rozwidleniu DK61 i DK57. Zadanie obejmie również budowę nowego odcinka drogi krajowej nr 57 Szczytno – Pułtusk w związku z koniecznością zmiany przebiegu tej drogi tak, aby nie przechodziła przez zwartą zabudowę wsi Przemiarowo i Kleszewo. W tym celu zaprojektowano północną obwodnicę Kleszewa i Przemiarowa w ciągu drogi nr 57 o długości 3,3 km, łączącą się z obwodnicą Pułtuska w ciągu drogi nr 61 na terenach wsi Lipa, gdzie powstanie węzeł.

Trasa wyprowadzi przede wszystkim uciążliwy tranzyt z miasta a także z pobliskich miejscowości: Kacic, Kleszewa i Przemiarowa. Przypomnijmy, średni dobowy ruch na przejściu przez Pułtusk wynosi ok. 18 tys. pojazdów na dobę.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

monter
2017-08-15 13:25
czyli szerokość 2x7m
monter
2017-08-15 13:24
Szerokość jezdni obwodnicy w ciągu DK61: dwujezdniowy 2x2. Natomiast łącznik z nowym przebiegiem DK57 jednojezdniowy 1x2.
Czemu nie S
2017-08-03 11:49
Czemu nie będzie ekspresówki? Nawet nie piszą o 2x2.... czyli tylko odciążyć miasto a resztę kiedyś się zrobi....

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: