2012 na Pomorzu: Południowa Obwodnica Gdańska - S7 i węzeł Karczemki na S6

W minionym roku zakończyły się budowy dwóch dużych inwestycji drogowych na Pomorzu: budowa Południowej Obwodnicy Gdańska w ciagu drogi ekspresowej S7 i rozbudowa węzła Karczemki na drodze ekspresowej S6.

Dwie największe inwestycje 2012 roku na Pomorzu to bez wątpienia:

- budowa drogi ekspresowej S7 Południowa Obwodnica Gdańska (przejezdność czerwiec 2012 r., zakończenie prac w listopadzie 2012 r.) o długości 17,9 km, współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko;

- rozbudowa największego węzła drogowego w Polsce północnej – węzła zespolonego Karczemki na S6 Obwodnicy Trójmiasta (zakończenie maj 2012 r.), współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W dalszym ciągu kontynuowana jest budowa przeprawy przez Wisłę koło Kwidzyna w ciągu drogi krajowej nr 90. Na 11-kilometrowej przeprawie powstaje największy mostu typu extradosed w Europie i zarazem jeden z największych na świecie. Spodziewamy się, że pierwsze samochody przejadą po nowym moście w połowie 2013 r. Część drogowa jest niemal zakończona, trwają roboty przy samym moście, który jest zaawansowany w około 80%.

- Sukcesywnie remontujemy istniejącą sieć drogową. Mając na uwadze zły stan techniczny nawierzchni i znaczne natężenie ruchu, do remontu zostały wytypowane odcinki zlokalizowane na drogach krajowych nr: 6, 20, 21, 22, 55 i 90. W ramach remontów dróg metodą nakładki bitumicznej udało się wyremontować ich aż 72 km za około 39 mln zł (mapa odcinków wykonanych w latach 2011-12). W tym roku zostały wyremontowane również dwa mosty na drodze krajowej nr 22 w Młynkach i Czersku za 755 tys. zł. Ponadto wymieniono dylatacje na ośmiu obiektach S6 Obwodnicy Trójmiasta (oraz drogach poprzecznych), a także w Czarnej Wodzie (dk 22) i Starogardzie Gdańskim (dk 22; nad linią kolejową), co kosztowało: 1,44 mln zł - informuje GDDKiA w Gdańsku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: