• Facebook - conadrogach
22 firmy mogą starać się o budowę S19 z Kraśnika do woj. podkarpackiego
Wysłano zaproszenia do II etapu przetargu na S19 od Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim. W przyszłym roku wyłonieni zostaną wykonawcy inwestycji realizowanej w trybie projektuj i buduj, a w 2021 roku kierowcy skorzystają z nowej trasy. Mapa: GDDKiA

Wysłano zaproszenia do II etapu przetargu na realizację drogi ekspresowej S19 od Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim. Zaproszenia trafiły do 22 firm z Polski i Europy. W przyszłym roku wyłonieni zostaną wykonawcy inwestycji realizowanej w trybie projektuj i buduj, a w 2021 roku kierowcy skorzystają z nowej trasy.

- Do drugiego etapu zaproszono wykonawców, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu. Przy ocenie ofert cenowych będzie uwzględniane skrócenie czasu realizacji z 37 do 34 miesięcy (nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz wydłużenie gwarancji z 5 do 10 lat (5 proc. czas, 5 proc. gwarancja, 90 proc. cena – wyjaśniają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Realizację 35 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 podzielono na trzy części: od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ (długość ok. 18 km, przez kwalifikacje przeszło osiemnastu wykonawców), obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km, przez kwalifikacje przeszło osiemnastu wykonawców) oraz od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie (ok. 8 km, przez kwalifikacje przeszło osiemnastu wykonawców).

Wiele z firm zainteresowanych jest wszystkimi częściami inwestycji. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie opracowanie dokumentacji technicznej, uzyskanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej oraz wybudowanie trasy o łącznej długości ok. 33 km.

Dwujezdniowa droga ekspresowa S19 będzie prowadziła po nowym śladzie na zachód od obecnej DK19 a jedynie na odcinkach przechodzących przez kompleksy leśne, w Polichnie i na południe od Janowa Lubelskiego, w korytarzu obecnej drogi.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: