1. Strona główna
  2. Informacje
  3. 30 mln na modernizację DW755 Ostrowiec Św. - Ożarów

30 mln na modernizację DW755 Ostrowiec Św. - Ożarów

  1. conadrogach.pl
  2. Świętokrzyski UM
  3. 2013-07-27
30 mln na modernizację DW755 Ostrowiec Św. - Ożarów
30 milionów złotych będzie kosztował pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej Ostrowiec Świętokrzyski – Ożarów. Inwestycja, którą zrealizuje Świętokrzyski Zarząd dróg Wojewódzkich otrzyma 18 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Zarząd Województwa wybrał do dofinansowania z RPO dwa przedsięwzięcia drogowe: projekt Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich pn. "Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 755 Ostrowiec Św. - Ożarów na odcinku Ostrowiec Św. - Ćmielów - I etap” i Powiatu Starachowickiego pn. "Rozbudowa głównego układu komunikacyjnego dróg powiatowych na terenie miasta Starachowice w nawiązaniu do istniejącej sieci dróg krajowych i wojewódzkich oraz połączeń z Gminami Powiatu".

Pierwsza inwestycja, o wartości 30 mln zł, otrzyma 18 mln zł dofinansowania (reszta pieniędzy pochodzić będzie ze środków własnych województwa), natomiast całkowita wartość projektu przygotowanego przez Powiat Starachowicki to 18,3 mln zł, w tym dofinansowanie z RPO – 11 mln zł. W obu przypadkach dotacja wynosi 60 proc. kosztów przedsięwzięcia

Władze województwa planują rozbudowę całego, ok. 21 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 755 od Ostrowca do Ożarowa wraz przebudową obiektów mostowych i koncepcją budowy obwodnicy Ćmielowa. Zadanie to podzielone zostało na trzy etapy. Pierwszy zakłada przebudowę ok. 6 km odcinka drogi Ostrowiec – Ożarów. W drugim etapie wykonane będzie przejścia przez Ćmielów, czyli przebudowy drogi przebiegającej przez tą miejscowość wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej. Początek i koniec drogi ma łączyć się z przyszłą obwodnicą. Realizacja tego etapu wykonana ma być przy udziale środków gminnych w 2013 roku. W trzecim etapie wykonany zostanie remont odcinka prowadzącego do Ożarowa. Tutaj złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę planowane jest na 14 sierpnia 2013.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 755 Jak dojadę - Ćmielów Jak dojadę - Ostrowiec Świętokrzyski