• Facebook - conadrogach
54 mln zł na likwidację miejsc niebezpiecznych na świętokrzyskich krajówkach
26 zadań drogowych z zakresu likwidacji miejsc niebezpiecznych będzie lub jest realizowanych w woj. świętokrzyskim. Budżet to ponad 54 mln zł. Zdjęcia: GDDKiA

Zadania za ponad 54 mln złotych zostaną zrealizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych przez kielecki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W programie znalazło się 26 zadań.

Dotyczą one m.in. budowy chodników i sygnalizacji świetlnych, przebudowy skrzyżowań czy budowy ciągów pieszo –rowerowych przy drogach krajowych województwa świętokrzyskiego. Pięć inwestycji zrealizowanych zostało w 2016 roku, pozostałe projektowane i realizowane będą w latach 2017-2018.

Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych powstał w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023. Jego realizacja rozpoczęła się w 2016 roku. W ramach PLMN kielecki Oddział GDDKiA wybudował w roku ubiegłym chodniki przy drodze krajowej nr 9 w miejscowościach Byszówka, Oficjałów i Okalina, Kunów i Kurów, a także sygnalizację świetną w Stąporkowie na drodze krajowej nr 42, ogłosił również przetargi na pozostałe inwestycje. Kolejne zadania, takie jak np. budowa rond w Lipniku czy Skarżysku-Kamiennej, budowa trzech odcinków ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi krajowej nr 78 o łącznej długości około 20 km oraz odcinka w Rudzie Malenieckiej w ciągu drogi 42, projektowane i realizowane będą w roku 2017, a niektóre również w 2018. Większość zadań realizowana jest w systemie projektuj i buduj, co oznacza że aktualnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla kilkunastu inwestycji. W kilku przypadkach trwają procedury przetargowe.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: