63 mln zł za przebudowę DK74 Frampol - Gorajec
Około 63 mln zł wyniesie przebudowa DK74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem. Prace potrwają ponad dwa lata. Zdjęcia: GDDKIA

Poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę na przebudowę drogi krajowej nr 74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem w województwie lubelskim. Prace dla 7 kilometrowego odcinka wyniosą prawie 63 mln zł.

- Oferta konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza okazała się najkorzystniejsza w przetargu na rozbudowę ponad 7-kilometrowego odcinka DK74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem. Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania od wyboru to jeszcze przed końcem sierpnia podpiszemy umowę – poinformował lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przebudowa DK74 Frampol - Gorajec - mapa odcinka

Przebudowa DK74 Frampol - Gorajec - mapa odcinka. Mapa: GDDKIA

Prace obejmą gruntowną przebudowę istniejącego odcinka drogi krajowej 74 od końca obwodnicy Frampola do początku planowego nowego przebiegu omijającego Gorajec. Po zakończeniu prac trasa będzie miała parametry drogi klasy GP o szerokości 7 m i nośności nawierzchni 115 kN/oś. Jezdnia DK74 zyska umocnione pobocza, a krzyżujące się z nią drogi publiczne i wewnętrzne również zostaną przebudowane. Dla obsługi ruchu lokalnego powstaną drogi zbiorcze, bezpieczeństwo użytkowników trasy wspomagać będą bariery ochronne i oświetlenie drogowe. Poprawione zostanie odwodnienie drogi.

Prace mają być zrealizowane w 26 miesięcy i wyniosą blisko 63 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: