Astaldi: W listopadzie zakończy się remont jezdni DK8 w Markach
Przebudowa jezdni DK8 (Alei Piłsudskiego) w Markach zakończy się w listopadzie. Dłużej potrwa remont mostów. Zdjęcia: UM Marki

Od września kierowcy przejeżdżający drogą krajową nr 8 przez podwarszawskie Marki przeżywają trudne chwile. Zamknięcie wschodniej nitki głównej arterii komunikacyjnej paraliżowało ruch i powodowało gigantyczne korki. W kolejnych dniach było nieco lepiej ale remont i tak utrudniał ruch. Sytuacja ma się zmienić dopiero w listopadzie, kiedy to wykonawca przebudowy DK8 (Alei Piłsudskiego) planuje zakończyć remont jezdni. Na mostach prace będą trwały dalej.

Aleja Piłsudskiego w ciągu drogi krajowej nr 8 jest częścią kontraktu na budowę obwodnicy Marek. Prace przedłużają się z powodu problemów jakie napotkał wykonawca podczas realizowania zleconych prac. Chodzi o bardzo zły stan studni kanalizacyjnych i wpustów, a także obiektów mostowych nad rzekami Czarną i Długą.

- Zakres naszego remontu przewidywał jedynie remont nawierzchni. Gdy przystąpiliśmy do prac, okazało się, że studzienki kanalizacyjne są w fatalnym stanie. Ich kręgi były popękane. Gdybyśmy ułożyli nową nawierzchnię bez remontu studzienek, droga po remoncie uległaby ponownej degradacji - tłumaczy przedstawiciel Astaldi.

Włoska firma podkreśla, że jej kontrakt na remont DK8 przez Marki nie przewidywał remontu studzienek. Dlatego wykonawca musiał uzyskać dodatkowe zlecenie od GDDKiA.

- Przewidujemy, że obie nitki Alei Piłsudskiego skończymy remontować w listopadzie. Jest to termin, który wynika z naszych szacunków i doświadczeń. Mamy zabezpieczone materiały, a także już wiemy, czego możemy się spodziewać pod ziemią. Mamy nadzieję, że już żadnych niespodzianek nie będzie - dodaje przedstawiciel Astaldi.

Dłużej jednak potrwają remonty mostów nad rzekami: Długą i Czarną.

- Okazało się, że będziemy na nich prowadzić roboty strukturalne, a nie kosmetyczne. Musimy poprawiać wady konstrukcyjne. Jeśli pogoda pozwoli, prace mostowe skończymy na początku przyszłego roku. Przed mostami zrobimy przewiązki, aby utrudnienia były na jak najmniejszych odcinkach. Przepraszamy za utrudnienia i robimy wszystko, by zakończyć remont jak najszybciej - zaznacza Astaldi.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

do hahaha
2018-10-12 11:19
jak widać "zęby" to wy w PISIE macie zdrowe
Hahaha
2018-10-11 10:21
Że niby asfalt na dk8 w Markach był w bardzo dobrym stanie?? HAHAHA , o studzienki można było sobie zęby wybić w samochodzie inżynierze za dyche, jak widać Trollo lollo z PO-PSL cały czas działa, a ja życzę dalszej rozbudowy kraju, pozdrawiam Prawy Polak :)
studzienki
2018-10-10 16:38
Ciekawe co jeszcze wymyślą i ciekawe ile te nowe studzienki kosztują - wg mojej wiedzy studzienki odwodnienia nie są konstrukcją ani fundamentem ani podbudową drogi - nie zauważyłem też żeby były specjalnie pozapadane. (Niewykluczone że pękają w trakcie zrywania asfaltu) Męczą ludzi i bawią się nami. Nowy asfalt w Markach będzie wyglądał niewiele lepiej (stary był w bardzo dobrym stanie !) chociaż mam wątpliwości czy nowy będzie choć trochę lepszy od starego. Jako inżynier z 20 letnim stażem raczej wiem co piszę i muszę ocenić tę inwestycję i sposób jej prowadzenia naprawdę nisko nie wspominając już o BHP - wypadki - brak świateł - ręczne sterowanie albo jest albo go nie ma. Pozdrowienia dla GDDKiA i dla tych którzy tak ostatnio głośno zwiększają wydatki na drogi (oby miało to przełożenie na ich większą jakość i ilość - przykład: wyrzucenie Salini z nieskończonej do dzisiaj obwodnicy Marek a później zatrudnienie ich na nowej ponad miliardowej inwestycji pod Krakowem. Dziękujemy.
warszawiak
2018-10-09 19:04
To jeden z kolejnych numerów, jaki ostatnio co chwilę wykręca nam cholerna GDDKiA. A w słowa Astaldi po tunelu w Świnoujsciu i po ostatnich historiach tej firmy nie wierzę za grosz. A trudności w przejeździe przez Marki nie występują od wrześnie, tylko od marca. Zresztą, co ja będę się rozpisywał, oto link: https://www.facebook.com/gddkia/photos/a.395672120485340/2088873681165167/?type=3&theater Po otwarciu linka proszę kliknąć w słowo "komentarze" (na dole mapki).

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: