1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Autostradą A1 z mostem w Mszanie do granicy z Czechami

Autostradą A1 z mostem w Mszanie do granicy z Czechami

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2014-05-23
Autostradą A1 z mostem w Mszanie do granicy z Czechami
Most w Mszanie w ciągu autostrady A1, fot. GDDKiA
Kolejny odcinek autostrady A1 wraz z mostem w Mszanie zostanie dzisiaj, 23 maja br. udostępniony kierowcom. Odcinek Świerklany - Mszana to część autostrady A1 pomiędzy Pyrzowicami a Gorzyczkami w województwie śląskim, gdzie droga łączy się z czeską autostradą D1.
- To kolejna ważna inwestycja w polską sieć transportową. Tym większa radość, że pomimo pewnych trudności podczas budowy tego odcinka, kierowcy mogą już z niego korzystać - powiedziała wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska.

- Warto podkreślić, że budowę mostu w Mszanie dokończyli polscy przedsiębiorcy. Dzięki ich wzorowej współpracy mamy od dziś dogodne, autostradowe połączenie z Czechami - dodaje.

Most w Mszanie w ciągu autostrady A1 ma 402,5 m długości i miejscami nawet 44,7 m szerokości.

Śląski fragment autostrady A1 jest drugim odcinkiem tej drogi oddanym do ruchu w 2014 roku. Pod koniec kwietnia otwarto 19-kilometrowy fragment A1 Włocławek - Kowal (na terenie województwa kujawsko-pomorskiego) umożliwiający  przejazd  autostradą z Łodzi do Gdańska.

W postępowaniu przetargowym na kolejne odcinki A1 znajduje się obecnie prawie 57 km drogi w okolicach Częstochowy. Podpisanie umów planowane jest na koniec br.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A1 Jak dojadę - Mszana