1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Autostrada A2 połączona z drogą ekspresową S3

Autostrada A2 połączona z drogą ekspresową S3

  1. conadrogach.pl
  2. Lubuski UW
  3. 2013-06-02
Autostrada A2 połączona z drogą ekspresową S3
Otwarty węzeł Jordanowo w województwie lubuskim połączył dwa szlaki drogowe: drogę ekspresową S3 i autostradę A2. Kierowcy zyskują czas i komfort jazdy.
To dla Lubuskiego najważniejsze połączenie z autostradą A2, a co za tym idzie z siecią dróg i autostrad europejskich. Węzeł został wykonany w ramach budowy autostrady, jednak ze względu na budowę drogi ekspresowej był nieczynny. Prace na 5,5 km odcinku trójki udało się zakończyć miesiąc wcześniej. Dzięki temu w poniedziałek, 27 maja br., węzeł Jordanowo połączył dwa szlaki drogowe: S3 i A2.

Węzeł Jordanowo jest bardzo istotny dla układu komunikacyjnego województwa lubuskiego, ponieważ łączy dwa główne szlaki drogowe: drogę ekspresową S3 (północ – południe) i autostradę A2 (wschód – zachód). Najważniejszy w otwarciu tego odcinka jest fakt, że połączone zostaną w województwie dwa główne szlaki E65 (droga S3) i E30 (autostrada A2). Od otwarcia autostrady do chwili obecnej nie były one skomunikowane, co stanowiło problem komunikacyjny, szczególnie dla ciężkiego ruchu tranzytowego. Uruchomienie węzła Jordanowo odblokuje także drogi lokalne w Lubuskiem, z których do tej pory musieli korzystać kierowcy samochodów ciężarowych, kierujący się z A2 na Szczecin, Zieloną Górę czy Gorzów Wlkp.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A2 Utrudnienia na drodze S3