• Facebook - conadrogach
Autostrada A4 Katowice – Kraków  - tu spotkasz ekipy remontowe
Utrudnienia na autostradzie A4 Katowice - Kraków związane są z remontem nawierzchni i przebudową MOPów.

Do końca października potrwa jeszcze wymiana nawierzchni na koncesyjnym odcinku autostrady A4 Katowice – Kraków. Roboty prowadzone są też przy przebudowie Miejsc Obsługi Podróżnych.

Prace związane z wymianą nawierzchni A4 Katowice – Kraków prowadzone są obecnie:

  • na odcinku A4 od węzła Murckowska w Katowicach do węzła Brzęczkowice w Mysłowicach (od km 341, 6 do km 348,5 tj. na odcinku o długości ok. 7 km). Ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami w każdym kierunku.

    UWAGA! W kierunku do Katowic, zjazdy z autostrady na węzłach Mysłowice oraz Murckowska w Katowicach na drogę krajową nr 86 możliwe są tylko z prawego pasa ruchu.

    Ukończenie ww. prac planowane jest do końca października 2017 r.
  • na odcinku A4 między węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach (od km 392 do km 395 tj. na odcinku o długości ok. 3 km). Ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami, ale 12 października (czwartek) w godzinach wieczornych (po godzinie 18) na czas około 1,5 godz. zamknięty będzie jeden z dwóch pasów ruchu w kierunku do Katowic. Cały ruch zostanie przekierowany na drugi pas ruchu. Zmiana w organizacji ruchu podyktowana jest względami technologicznymi przy układaniu nawierzchni. Ukończenie prac planowane jest w połowie października.

Inne utrudnienia na autostradzie A4

  • 12 października od godz. 10 - 18 na jezdni w kierunku Krakowa za węzłem Rudno (km 385) jeden pas ruchu na odcinku ok. 100 m

Przebudowa Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP)

PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków prowadzi prace związane z ich przebudową. W pierwszej kolejności przebudową objęto:

  • MOP Kępnica znajdujący się ok. 12 km za Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, kierunek do Krakowa,
  • MOP Zastawie znajdujący się ok. 9 km za węzłem „Chrzanów”, kierunek do Katowic

Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu. Zakres usług hotelowych pozostaje bez zmian.

Natomiast pozostałe Miejsca Obsługi Podróżnych tj. MOP Morawica zlokalizowany przy autostradzie A4 Katowice – Kraków ok. 27 km za węzłem „Chrzanów” w kierunku do Krakowa oraz MOP Aleksandrowice zlokalizowany ok. 1 km za Placem Poboru Opłat w Balicach, będą funkcjonowały bez zmian. Ich przebudowa planowana jest w dalszej kolejności.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: