• Facebook - conadrogach
Autostrada A4: remonty i utrudnienia
Na autostradzie A4 trwają remonty i naprawy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu i nawet korkami. Na niektórych odcinkach zalecane są objazdy. Zdjęcia: GDDKIA

Na autostradzie A4 trwa remont nawierzchni na odcinkach w woj. opolskim i śląskim. Prace powodują utrudnienia a w dniach wzmożonego ruchu (szczególnie przed świętami) mogą tworzyć się korki.

A4 Katowice - Kraków

Prace związane z wymianą nawierzchni prowadzone są obecnie na jezdni w kierunku Katowic, na odcinku ok. 4 km pomiędzy węzłem Rudno a węzłem Chrzanów (od km 380 do km 376).

Na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu jest remontowany, a drugi jest przejezdny. Na jezdni do Krakowa są dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Remont jezdni pomiędzy między węzłem Balice i węzłem Chrzanów zakończy się 27 kwietnia. Zlikwidowane zostaną wówczas wszystkie utrudnienia na tym odcinku.

A4 węzeł Kraków Wieliczka - węzeł Targowisko

Na trasie A4 węzeł Kraków Wieliczka - węzeł Targowisko odcinek o długości 19,5 km prowadzone są roboty drogowe polegające na likwidacji spękań podłużnych oraz poprzecznych. W zależności od miejsca prowadzenia robót zwężenie lewo lub prawostronne na kierunku jedni lewej w kierunku Katowic oraz jezdni prawej w kierunku Rzeszowa. Ograniczenia prędkości do 80km/h.

A4 w woj. opolskim

W kwietniu ruszył remont opolskiego odcinka autostrady A4 w kierunku Katowic od okolic węzła „Opole Południe” do okolic węzła „Krapkowice” wraz z węzłem „Krapkowice”. Łącznie jest to około 14,4 km jezdni (od km 243+300 do km 256+740) oraz około 1,9 km jezdni na węźle, co w sumie daje 16,38 km łącznej długości remontowanej nawierzchni.

Od wtorku, 11 kwietnia 2017 r., planowane jest przełożenie ruchu na jedną jezdnię (północną) i rozpoczęcie robót zasadniczych na południowej jezdni (kierunek na Katowice).

Remont autostrady A4 obędzie się w dwóch etapach:

1. etap 7,5 km (od Odry do węzła „Krapkowice” wraz z węzłem)

2. etap 8,5 km (od węzła „Opole Południe” do Odry wraz z mostem).

Zakończenie remontu przewidywane jest w połowie października z przerwą wakacyjną. Jeżeli jednak pogoda pozwoli, wykonawca deklaruje, że prace mogą się zakończyć do połowy lipca, co pozwoli uniknąć kontynuacji robót po wakacjach.

Więcej o objazdach w związku z remontem A4 w woj. opolskim

 

A4 w woj. podkarpackim

Do końca maja potrwają prace utrzymaniowe na A4 Stobierna – Rzeszów w związku z budową drogi ekspresowej S19. Wprowadzono ograniczenie prędkości do 50 km/h.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

warszawiak
2017-04-11 16:43
Odcinek A4 węzeł "Wieliczka"-węzeł "Targowisko" otwarto parę lat temu. I już remont; ciekawe. Jeśli chodzi o odcinek Stobierna-Rzeszów, to nie rozumiem, co ma do tego A4. W ciągu autostrady nie ma takiego odcinka. Chyba chodzi o S19 w Stobiernej i połączenie istniejącej drogi ekspresowej S19 z nowym budowanym odcinkiem również S19.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: