Autostrada A4 stoi w korku
Korki i utrudnienia w ruchu to codzienny obraz na autostradzie A4. Obecnie wąskimi gardłami są odcinki w woj. opolskim i dolnośląskim. Zdjęcia: conadrogach.pl

Trwa remont odcinka autostrady A4 w woj. opolskim. Prace prowadzone są na odcinku od Opola do Krapkowic. Dla kierowców to utrudnienia, korki i objazdy. Wypadki i związane z tym zatory to coraz częstszy obrazek na dolnośląskim odcinku A4-ki od Wrocławia w kierunku granicy z Niemcami.

W woj. opolskim w pełni remont północnej jezdni autostrady A4 (kierunek do Wrocławia) pomiędzy węzłami Opole Południe i Krapkowice. Prace na odcinku o długości ok. 14,5 km podzielono na dwa etapy. Pierwsza faza prac potrwa do 28 czerwca. Potem na czas wakacji, z uwagi na duży ruch, prace będą zawieszone. Ekipy remontowe wrócą do remontu we wrześniu.

Trudna sytuacja jest też na A4-ce w woj. dolnośląskim. Tu niemal nie ma dnia, żeby kierowcy nie stali w korkach na nitce w kierunku Wrocławia czy granicy. Zbliża się weekend a już dzisiaj (tj. piątek 25 maja) przed południem kilkukilometrowy zator utworzył się na jezdni południowej (w kierunku Wrocławia) w okolicach Kątów Wrocławskich.

 

Olbrzymie korki na autostradzie A4

Olbrzymie korki na autostradzie A. Zdjęcia: conadrogach.pl

 

 

Kierowcy muszą liczyć się też z zatorami na bramkach z poborem opłat. Przy zwiększonym ruchu np. weekendowym to prawdziwe wąskie gardła.

Aktualne utrudnienia na autostradzie A4 w związku z pracami remontowymi

Prace remontowe prowadzi również koncesjonariusz autostrady A4 Katowice –Kraków. Co prawda dobiega końca wymiana nawierzchni w okolicach Mysłowic ale nadal remontowany jest węzeł Balin koło Chorzowa.

Do dotychczasowych utrudnień dojdą jeszcze w najbliższym czasie prace na odcinku autostrady A4 Bielany Wrocławskie – Wrocław Wschód i przyległych odcinków DK5 i 35. Obecnie GDDKIA wybiera wykonawcę remontu. Prace i związane z nimi utrudnienia mają potrwać do końca września tego roku.

Remont i korki na A4 pod Wrocławiem. GDDKIA szuka wykonawcy prac

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Jan
2018-06-01 16:35
Zamknieto wezel krapkowice. Ktos podpowie jak dostać sie z a4 do krapkowic?
Krzysiek
2018-05-25 23:38
Od razu powinni poszerzyć do 3 pasów całą A4 od granicy z Niemcami do Krakowa, w okolicy dużych miast powinny być 4 pasy...
Artur
2018-05-25 11:32
Jechałam A4 Wrocław - Legnica i Legnica - Wrocław we wtorek i środę. Za każdym razem był mega korek w okolicach Katów Wrocławskich. Objazd przez okoliczne wioski to TRAGEDIA też wszystko stało. Dopóki nie będzie pasa awaryjnego będzie coraz gorzej

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: