Remont i korki na A4 pod Wrocławiem. GDDKIA szuka wykonawcy prac
Ten rok będzie obfitował w remonty na autostradzie A4. Kierowców czekają duże utrudnienia na A4-ce pod Wrocławiem Opolem, Mysłowicami i Chrzanowem. Zdjęcia: GDDKIA

Drogowcy ogłosili przetarg na remont autostrady A4 pod Wrocławiem. Zadanie dotyczy prac na odcinku Bielany Wrocławskie – Wrocław Wschód i przyległych odcinków DK5 i 35. Prace i związane z nimi utrudnienia mają potrwać do końca września tego roku.

GDDKiA ogłosiła przetarg na: „Zaprojektowanie i wykonanie remontu jezdni północnej autostrady A4 na odcinku Bielany Wrocławskie – Wrocław Wschód wraz z węzłami oraz odcinkami dróg krajowych nr 5 i 35”. Łączna długość odcinków autostrady A4 objętych remontem wynosi 3,949 km, a dróg krajowych 0,727 km.

Wzorem remontów A4-ki z lat ubiegłych remont wykonywany będzie etapami. Na czas realizacji poszczególnych etapów prac ruch będzie przełożony na jezdnię południową (kierunek Katowice). Dla kierowców oznacza to olbrzymie utrudnienia w ruch na odcinkach na których i tak często tworzą się korki.

- Zamówienie obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie wymaganych decyzji, opinii, uzgodnień i zezwoleń, wykonanie remontu jezdni północnej (k. Zgorzelec) autostrady A4 w km 153+841 ÷ 155+850 (Bielany Wrocławskie – PPO Karwiany wraz ze wszystkimi łącznicami węzła Bielany Wrocławskie) oraz w km 163+260 ÷ 165+200 (obręb węzła Wrocław Wschód wraz ze wskazanymi łącznicami węzła), wykonanie remontu jezdni manewrowych, ścieżek, drogi dojazdowej na MOP Kajków Południe oraz wykonanie remontu odcinków dróg krajowych nr 5 i nr 35 – wyliczają przedstawiciele wrocławskiego oddziału GDDKIA.

Drogowcy chcą aby remont został zrealizowany do 27 września 2018 r.

 

Remont i korki na autostradzie A4 koło Wrocławia

Remont na A4 pod Wrocławiem. Zaznaczone na zielono odcinki to te objęte remontem. Mapa: GDDKIA

Remont autostrady A4 pod Opolem

W kwietniu ma ruszyć remont odcinka autostrady A4 w woj. opolskim. Prace obejmą wymianę nawierzchni na odcinku  Opole Południe – Krapkowice i będą prowadzone na nitce północnej tj. w stronę Wrocławia

A4 koło Opola też w remoncie

 

Prace na A4 Katowice - Kraków

Obecnie duże utrudnienia występują na koncesyjnym odcinku Katowice - Kraków, gdzie wymieniania jest nawierzchnia na jezdni w kierunku do Krakowa na odcinku 6 km między Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, a węzłem Jeleń, tj. od km 352 do km 358. Prace potrwają do 23 maja br.

Prace prowadzone są tez w okolicach Chrzanowa - tu remontowany jest węzęł Balin

Utrudnienia na A4: Jednym pasem koło Mysłowic, prace na węźle Balin

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

DG
2018-05-03 16:44
Moja babicka pochazi z Chrzanowa!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: