• Facebook - conadrogach
Aż do maja poczekamy na drogę S5 Poznań - Wronczyn
Nowym odcinkiem drogi ekspresowej S5 od połączenia z autostradą A2 pod Poznaniem do Wronczyna pojedziemy nie wcześniej niż w połowie maja 2018 roku. Zdjęcia: GDDKIA

Nowy termin zakończenia budowy drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań –Wronczyn to maj 2018 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uznała za zasadne roszczenia złożone przez wykonawcę i przedłużyła termin oddania odcinka.

Wykonawca odcinka S5 Poznań ( węzeł Poznań Zachód)– Wronczyn ( węzeł Mosina) wystąpił do GDDKIA z wnioskiem o przedłużenia czasu na ukończenie zadania a jako argumenty podał: ujawnienie podczas robót budowlanych nowych stanowisk archeologicznych, które wymagały przeprowadzenia stosownych badań wykopaliskowych oraz konieczność wielokrotnego usuwania zniszczeń spowodowanych nawałnicami, które występowały w okresie letnim .

GDDKIA przychyliła się do wniosku wykonawcy prac i ustaliła, że nowy termin ukończenia kontraktu to połowa maja 2018r.

Budowa drogi ekspresowej S5 Poznań (połączenie z A2) - Wronczyn. Zdjecia: GDDKIA, wrzesień 2017 r.

Nowy termin ukończenia budowy S5 Poznań - Wronczyn to połowa maja 2018r.

Nowy termin ukończenia budowy S5 Poznań - Wronczyn to połowa maja 2018r.

 

Wykonawca odcinka S5-ki jest konsorcjum firm Toto Construzioni Generali z Włoch oraz Vianini Lavori S.p.A z Rzymu. Umowę z na budowę ponad 16 km odcinka drogi ekspresowej S5 pomiędzy węzłem Poznań Zachód (Głuchowo), na połączeniu z autostradą A2 i drogą ekspresową S11 oraz węzłem Wronczyn, na połączeniu z drogą krajową nr 5 podpisano w lipcu 2015 roku. Na wywiązanie się z umowy konsorcjum miało mieć 22 miesiące (od daty podpisania umowy) bez wliczania okresów zimowych.

Odcinek S5 Poznań - Wronczyn zapewni połączenie ekspresowej piątki biegnącej z Wrocławia z autostradą A2. Na budowę tej trasy czekali mieszkańcy Komornik czy Stęszewa, którzy będą mogli odetchnąć od uciążliwości dużego ruchu samochodów.

Droga ekspresowa S5 osiągnie docelowo długość około 365 km. Połączy Wrocław, Poznań, Gniezno, Bydgoszcz i Grudziądz. Zapewni połączenie autostrady A4, przez autostradę A8 z autostradą A1. Biegnie południkowo, przez obszar województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

leo
2018-06-13 22:30
Mamy qwa czerwiec 2018 roku i gdzie jest ten cholerny odcinek?? Tam się kompletnie NIC NIE DZIEJE!!!!
wielkopolanka
2017-11-01 20:31
ta nasza GDDKiA jest tyle warta co te Włoskie lenie na budowie drogi s5, jak można uznać za argument że deszcz pada, Włosi nie wiedzieli że "taki mamy klimat" niech się biorą do roboty, bo tak naprawdę powinni już robić za darmo tę drogę a nie odwlekać pół roku na otwarcie tak krótkiego odcinka. Wpuścić ich w południową cześć Polski do budowy dróg ... chyba ryczeliby jak jak woły. A GDDKiA powinna wlepić wysokie kary a nie pobłażać, bo teraz to zrobili a za chwilę w maju znów wezmą ich na łzy i deszcz!!!!!!!
wielkopolanka
2017-11-01 20:24
żółwie zrobiłyby to szybciej, denna firma, jak nie umie budować w odpowiednim tempie drogi niech się do tego nie bierze a deszcze lały nie tylko w Wielkopolsce więc taki argument to tylko wymówka leniwej firmy!!!!!!!!!
Beren
2017-10-17 15:38
Przemek, wróć do podstawówki ogarnąć gramatyke
Przemek
2017-10-13 16:48
jakie przeszacowane koszty w Polsce jeden kilometr jest droższy od tego w Niemczech z resztą włoskie firmy są bardzo kiepskie jeżeli chodzi o budowy dróg ostatnio jechałem przez Bydgoszcz starą 5 i obok budują niej ekspresówkę nie dawno zaczęli a prace tam posuwają się na prawdę szybko na nie których odcinkach maszyny pracowały w niedziele tego wykonawce powinni wyrzucić co jest w Poznaniu i powołać nowego a za karę że w terminie nie zakończyli budowy nie zapłacić im ani złotówki za to co już wykonali tak powinno funkcjonować w całej Polsce w tedy wszyscy potrafili by na czas kończyć drogi
olo
2017-10-07 19:18
Sami deklarowali, że pobudują w ciągu 22 miesięcy. Przeliczyli się
Anonim
2017-10-06 14:18
I zmowu Ci Włosi....
szkoda gadac
2017-10-06 13:00
prokurator to pewnie pracownik Toto
1 2 następna >

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: