Będą korki na A4. Czeka nas remont Punktu Poboru Opłat koło Wrocławia
W miesiącach kwiecień, maj, czerwiec szykuje się remont autostrady A4 koło Wrocławia. Tym razem drogowcy zaplanowali remont Punktu Poboru Opłat w Karwianach. Zdjęcia: GDDKIA

Drogowcy ogłosili przetarg na remont autostrady A4 na odcinku Punktu Poboru Opłat Karwiany koło Wrocławia. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 8 kwietnia. Prace potrwają nieco ponad dwa miesiące i będą powodować utrudnienia w ruchu.

Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku dolnośląski odcinek autostrady A4 przejdzie remont. Tym razem prace obejmą PPO Karwiany koło Wrocławia. Właśnie ruszył przetarg dla tego zadania.

Zamówienie obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie remontu obu jezdni autostrady A4 w rejonie Punktu Poboru Opłat (PPO) Karwiany w km 155+850 ÷ 156+950, jezdni manewrowych i miejsc postojowych (lokalnie) na parkingu przy PPO oraz drogi dojazdowej.

 

Miejsce remontu autostrady A4 koło Wrocławia

Wiosną 2019 r. ruszy remont odcinka autostrady A4 PPO Karwiany koło Wrocławia. Mapa: GDDKIA

Przed rozpoczęciem prac w terenie wykonawca musi przeprowadzić prace przygotowawcze i organizacyjne tj. wykonać dokumentację projektową, projekt stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z objazdami oraz wykonać odcinek próbny. Prace zasadnicze obejmą frezowanie warstw bitumicznych (ścieralna, wiążąca, podbudowa), ułożenie nowych warstw nawierzchni i wykonanie oznakowania poziomego. Wymienione zostaną bariery ochronne i dylatacja.

Drogowcy chcą aby zadanie było zrealizowane w terminie do 66 dni od daty podpisania umowy.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

B
2019-03-28 10:40
Ja również tego nie rozumiem. Pod Warszawą PPO Pruszków jest likwidowany - rozumiem ze nue bedzie opłat, a koło Wrocławia zleca się remont - wniosek oplaty będą bo po co inwestować tam pieniądze. Pytanie: dlaczego podróżujący A4 muszą płacić a podróżujący A2 nie będą płacić-a odcinki państwowe? Znowu chaos i nie równe traktowanie kierowców. Wg GDDKiA PPO Pruszków utrudnia płynność ruchu a pozostałe jak PPO Karwiany już nie?
un
2019-03-27 11:33
Chyba czegoś nie zrozumiałem... GDDKiA chce odejść od płatności w kasach. Niemniej jednak zleca remont odcinka bezpośrednio przy kasach po to, aby za kilka lat go likwidować i ułożyć w tym miejscu normalne pasy? Przecież przy kasach prędkość jest bardzo mocno ograniczona i ewentualne pogorszenie nawierzchni nie jest tak bardzo dolegliwe. W każdym razie można by z tym pożyć jeszcze jakiś czas...

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: