Będą korki na A4. Remont opolskiego odcinka autostrady rusza na dobre
Do 21 lipca ruch na A4 w kierunku do Katowic będzie odbywał się bez większych zakłóceń. Od poniedziałku, 22 lipca wyłączony zostanie remontowany odcinek jezdni do Katowic. Kierowcom pozostanie jezdnia północna. Zdjęcia: GDDKIA

Remonty, wypadki i korki - tego obawiają się wszyscy kierowcy podróżujący autostradą A4. Za kilka dni będziemy mieli na co narzekać, bo ekipy remontowe zajmą jedną jezdnię autostrady A4 Wrocław – Katowice na odcinku w okolicach góry św. Anny. Kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jezdnię północną – tą w kierunku Katowic. Remont potrwa do września.

Drogowcy poinformowali, że właściwe prace remontowe na ponad 7-kilometrowym odcinku południowej jezdni autostrady A4 w okolicy Góry św. Anny (pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle) zaczęły się już od czwartku, 18 lipca. Na jezdni północnej w kierunku Wrocławia ustawiane jest nowe oznakowanie informujące o kierunkach jazdy na tej jezdni. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jezdnię północną, a na niej dwa pasy ruchu w każdym kierunku, by zminimalizować powstawanie zatorów.

- Do niedzieli 21 lipca ruch na autostradzie A4 w kierunku do Katowic będzie odbywał się bez zakłóceń związanych z wprowadzanymi zmianami. W tym okresie utrudnienia mogą występować na jezdni do Wrocławia. W poniedziałek, 22 lipca, ok. godz. 6.00 wyłączymy z ruchu przeznaczony do remontu odcinek jezdni do Katowic. Do dyspozycji kierowców pozostanie jezdnia północna. Tymczasowe pasy ruchu będą miały mniejszą szerokość niż dotychczas. Pas skrajny o szerokości 3 m przeznaczony będzie dla pojazdów ciężarowych, a trochę węższy wewnętrzny dla pozostałych pojazdów – informują przedstawiciele opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Zmieniona organizacja ruchu na autostradzie A4 Wrocław - Katowice

 

W czasie remontu jezdni południowej A4-ki będzie obowiązywało ograniczenie prędkości. Na znakach o zmiennej treści będą umieszczane komunikaty dla kierowców, informujące o aktualnej sytuacji na drodze.

Oddanie do ruchu wyremontowanego odcinka jezdni południowej planowane jest do końca września br.

Jedna jezdnia na autostradzie A4 w okolicach góry św. Anny w woj. opolskim

Tak będzie wyglądać układ dwóch pasów ruchu w każdym kierunku na jednej jezdni A4. Zdjęcia: GDDKIA

Dla podróżnych, którzy utkną w korku na A4 przygotowano wodę pitną i toalety.

- Podobnie jak w latach ubiegłych, wzdłuż całego remontowanego odcinka autostrady A4 i na dojazdach do niego rozmieszczone będą co kilometr oznakowane punkty poboru wody pitnej. Na dojazdach do remontowanego odcinka, co dwa kilometry w miejscach kolumn alarmowych, będą ustawione po trzy kabiny sanitarne na każdym kierunku ruchu – dodają drogowcy.

7-kilometrowy odcinek autostrady A4 na trasie Wrocław - Katowice przejdzie gruntowny remont - wymienione zostaną warstwy nawierzchni jezdni. Oprócz remontu nawierzchni zakres robót obejmie również remont odwodnienia, profilowanie zawyżonych lub zaniżonych poboczy, wymianę barier betonowych, odtworzenie oznakowania poziomego wraz z punktowymi elementami odblaskowymi, remont obiektów mostowych.

Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. Wartość zawartej umowy z wykonawcą opiewa na kwotę około 18 mln zł

Przypominamy, ze podobne prace prowadzone były w sezonie letnim w poprzednich latach. W sumie na przełomie lat 2013-2018 wyremontowano 133 km autostrady A4 Wrocław – Katowice wraz z 4 węzłami: Brzeg, Opole Zachód, Opole Południe oraz Krapkowice.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Justyna
2019-07-19 18:57
Jadę właśnie autostrada A4 w kierunku Wrocławia. Teoretycznie z dwóch pasów mamy 1 pas w tym kierunku. Jest tak wąsko że stoimy w korku już dobra godzinę. Także nie wyobrażam sobie jak to będzie dalej wyglądać a jest dopiero piątek i ustawianie znaków
Gregory
2019-07-19 09:01
Czy przy gruntownym remoncie nie można od razu poszerzać tego odcinka do 3 pasów?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: