1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Będą nowe obwodnice i remonty dróg na Dolnym Śląsku

Będą nowe obwodnice i remonty dróg na Dolnym Śląsku

  1. conadrogach.pl
  2. info. prasowe
  3. 2016-07-18
Będą nowe obwodnice i remonty dróg na Dolnym Śląsku
Na całym Dolnym Śląsku w ramach nowej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 powstanie wiele nowych obwodnic miast, wyremontowanie zostaną też liczne odcinki dróg.
Do 2020 r. powstaną obwodnice dolnośląskich miejscowości, m.in. Miękini, Brzegu Dolnego, Góry, Dzierżoniowa, Złotoryi, Nieszczyc i Brodowic. Przed nami również m.in. przebudowa i modernizacja drogi wojewódzkiej 297 między Bolesławcem i Lwówkiem Śląskim oraz drogi wojewódzkiej nr 323 na odcinku Radoszyce – Gawrony. Samorząd województwa podpisał dotychczas umowy o wartości 530 mln zł, co stanowi 70 % dostępnych środków unijnych przeznaczonych na rozwój dróg.

Mała Obwodnica Świdnicy, Nowej Rudy, modernizacja drogi z Dzierżoniowa do Łagiewnik i wybudowanie środkowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia – te inwestycje zostały zrealizowane i służą już kierowcom, a pieniądze na ich budowę zostały w pełni wykorzystane. To jednak nie wszystko. Tylko w ciągu pierwszego półrocza 2016 roku samorząd województwa podpisał umowy na 160 mln zł w ramach RPO na lata 2014-2020.

Jeszcze w tym roku dolnośląski samorząd przeznaczy blisko 110 mln zł na przebudowy dróg wojewódzkich we współpracy finansowej z samorządami gminnymi i powiatowymi. Około 15 milionów przeznaczone zostanie na modernizacje mostów. Samorząd województwa przygotowuje się do uruchomienia programu wsparcia remontów na drogach lokalnych w miejscach wskazanych przez władze powiatowe.

- Powiatom, które współuczestniczą z nami w programie utrzymania dróg zaproponowaliśmy po milionie zł na przebudowę odcinków dróg wojewódzkich, które decyzją powiatów najbardziej wymagają remontu i poprawy bezpieczeństwa. W ramach ich wskazania i kwoty dofinansowania samorząd wojewódzki te drogi wyremontuje – mówi Jerzy Michalak, członek zarządu województwa. Kontynuowany jest także wieloletni program chodnikowy, dzięki któremu poprawia się bezpieczeństwo użytkowników dróg wojewódzkich.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE