Będzie przejście dla pieszych nad autostradą A1 pod Włocławkiem
Nowa kładka dla pieszych powstanie nad autostradą A1 pod Włocławkiem. Zdjęcia: GDDKIA

Dobiega końca budowa kładki dla pieszych nad autostradą A1 koło Włocławka. Obiekt połączy miejscowości znajdujące się po obu stornach trasy szybkiego ruchu i Tadzin (Zosin, Przywieczerzyn) z Janowicami (Kozłowo, Zapomnianowo).

Prace przy budowie kładki dla pieszych na A1 w miejscowości Przywieczerzyn – gmina Lubanie ruszyły w ubiegłym roku. Kładka o długości ponad 50 metrów i szerokości 3 metrów połączy miejscowości znajdujące się po obu stornach trasy szybkiego ruchu. Realizacja inwestycji ma na celu przywrócenie połączenia pomiędzy miejscowościami rozdzielonymi autostradą oraz ma ułatwić bezpieczne dojście uczniom do pobliskiej szkoły podstawowej. W tej chwili podróż pomiędzy zabudowaniami znajdującymi się po dwóch stronach drogi, możliwa jest wyłącznie poprzez wiadukty nad autostradą znajdujące się w kierunku północnym i południowym od przedmiotowego miejsca.

Kładka będzie też dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Do oświetlenia kładki zastosowane zostaną specjalne lampy, które nie będą oślepiać kierowców, przejeżdżających pod spodem.

W przyszłości, dzięki inwestycjom gminnym, dojście do kładki zostanie przedłużone chodnikami do okolicznych miejscowości.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: