Będzie rondo na DK74 w Kostomłotach pod Kielcami. Uwaga na zmiany w ruchu
Zmiany na drodze krajowej nr 74 w woj. świętokrzyskim. Powstają sygnalizacje świetlne, ronda i dodatkowe pasy włączania się do ruchu. Zdjęcia: GDDKIA

Kolejne zmiany organizacji ruchu na drodze krajowej nr 74 w Kostomłotach pod Kielcami, gmina Miedziana Góra. Na skrzyżowaniu z ulicą Maciejówka powstanie rondo.

Nowe rondo w Kostomłotach na skrzyżowaniu z ulicą Maciejówka ma umożliwić bezpieczne włączenie się do drogi głównej z drogi podporządkowanej, ponieważ natężenie ruchu na drodze nr 74 Kielce - Sulejów uniemożliwiało wyjazd z Maciejówki.

W maju na czterech skrzyżowaniach z drogą krajową nr 74 w Miedzianej Górze wydzielone zostały dodatkowe pasy dla skręcających w lewo.

 

Droga krajowa DK74 w Miedzianej Górze w woj. świętokrzyskim

Droga krajowa DK74 w Miedzianej Górze w woj. świętokrzyskim. Zdjecia: GDDKIA

Teraz przyszedł czas na kolejny etap prac. Od czwartku, 13 czerwca, wdrażana będzie kolejna zmiana organizacji ruchu. Na skrzyżowaniu drogi krajowej 74 z ulicą Maciejówka wprowadzony zostanie ruch okrężny. Prace przy wprowadzaniu zmian organizacji ruchu potrwają kilka dni.

Rondo w obrębie istniejącego skrzyżowania drogi krajowej nr 74 wydzielone zostanie za pomocą oznakowania poziomego i elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego na wysepce. Zmienione zostanie także oznakowanie pionowe. W dniach 13 i 14 czerwca planowane jest usuwanie istniejącego oznakowania poziomego poprzez frezowanie fragmentów nawierzchni. W czasie weekendu planowane jest malowanie nowego oznakowania, a na początku przyszłego tygodnia montaż znaków pionowych. W czasie prac przy usuwaniu starego i malowaniu nowego oznakowania na drodze nr 74 mogą wystąpić przewężenia, a wyjątkowo krótkotrwałe okresy ruchu wahadłowego sterowanego ręcznie. Jednak z uwagi na duże natężenie ruchu na tym odcinku wykonawca przeprowadzi większość prac zapewniając dwa pasy dla ruchu - po jednym w każdym kierunku.

Realizowanych jest coraz więcej zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa na DK74 w woj. świetokrzyskim. Powstają nowe ronda, pasy właczania się do ruchu i sygnalizacje świetlne jak np. na skrzyżowaniach z drogą krajową nr 74 w Radoszycach i Rudzie Malenieckiej.

Fotoradar na DK74 Sulejów - Kielce

Przypominamy, że w maju zamontowano nowy fotoradar na odcinku drogi krajowej nr 74 Sulejów - Kielce, przy granicy gmin Mniów i Miedziana Góra, w okolicy góry Raszówki. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Na odcinku drogi krajowej nr 74 między Mniowem a Miedzianą Górą w okolicy góry Raszówki regularnie dochodziło do poważnych w skutkach wypadków. Powodami większości zdarzeń drogowych były przekroczenia prędkości i niedostosowanie prędkości do warunków jazdy na szczególnie trudnym fragmencie z łukami i spadkami. 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Scyzoryk
2019-06-14 16:58
To fajnie że poprawi się bezpieczeństwo na drodze ale świętokrzyskie potrzebuje S74, S73, S78

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: