• Facebook - conadrogach
Będzie szerzej i bezpieczniej na obwodnicy Giżycka w ciągu DK59
Przetarg na budowę ronda na obwodnicy w Giżycku ogłoszony. Dzięki rozbudowie DK59 poprawi się bezpieczeństwo. Zdjęcia: GDDKiA

Mieszkańcy Giżycka poczują się bezpieczniej na obwodnicy miasta. Ogłoszono bowiem przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej, Świderskiej i Obwodowej w ciągu DK59. GDDKiA czeka na oferty do 19 stycznia br.

W ocenie ofert przyjęto trzy kryteria. - Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest okres gwarancji. Wykonawca na etapie składania ofert będzie mógł zaproponować objęcie jakości wykonania zadania gwarancją od 60 do 72 miesięcy. Trzecim kryterium oceny ofert jest zatrudnienie przy realizacji inwestycji osób bezrobotnych – zaznacza olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Inwestycja obejmuje budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 59 z ulicą Świderską w Giżycku. W ramach zadania droga krajowa nr 59 zostanie rozbudowana do przekroju dwujezdniowego. Powstaną również: droga serwisowa, chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe. Ponadto zrealizowana zostanie przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej kolidującej z projektowaną drogą oraz budowa nowych odcinków infrastruktury technicznej.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał wykonać zadanie do końca września 2018 roku.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: