Bez utrudnień na opolskim odcinku autostrady A4
Koniec remontu autostrady A4 w woj. opolskim. Zdjęcia: GDDKIA

Zakończył się remont na opolskim odcinku autostrady A4. Była to kontynuacja prac prowadzonych przed wakacjami. Całkowity koszt zadania przewidzianego na ten rok wyniósł prawie 24,8 mln złotych brutto.

Prace obejmowały jezdnię północną autostrady A4 na odcinku od km 249+260 do km 256+740 w kierunku Wrocławia (pomiędzy węzłami Opole Południe i Kędzierzyn-Koźle w powiecie krapkowickim).

 

Wraz z zakończeniem remontu zakończyły się utrudnienia na jezdni północnej tj. została ona przywrócona dla ruchu, a kierowcy bez przeszkód mogą korzystać z węzła Krapkowice.

 

W 2018r. został wykonany planowany remont jezdni północnej autostrady A4 (kierunek do Wrocławia) na odcinku od km 242+300 do km 256+740, o długości 14,400 km. Remont przeprowadzono w dwóch etapach: ETAP 1 odcinek od km 240+500 do km 249+260 – zrealizowany w miesiącach maj-czerwiec. ETAP 2 odcinek od km 249+260 do km 256+740 – zrealizowany w miesiącach wrzesień – październik.

 

Roboty były prowadzone całą szerokością jezdni, z wyłączeniem ruchu kołowego i przełożeniem ruchu na kierunek przeciwny tj. na jezdnię południową. Na jezdni południowej był wprowadzony ruch dwukierunkowy, rozdzielony barierami separacyjnymi. Dla zamkniętych łącznic na węźle Opole Południe i węźle Krapkowice były wyznaczone objazdy przez Krapkowice.

 

W ramach remontu wykonano m.in. wymianę warstw bitumicznych nawierzchni jezdni, ścinkę zawyżonych poboczy, remont odwodnienia autostrady, wymianę betonowych barier ochronnych, remont obiektów mostowych, odtworzenie oznakowania poziomego.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: