1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Budimex wybuduje S17 z Garwolina do woj. lubelskiego

Budimex wybuduje S17 z Garwolina do woj. lubelskiego

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2015-09-23
Budimex wybuduje S17 z Garwolina do woj. lubelskiego
Droga ekspresowa S17 w woj. lubelskim. Zdjęcia: GDDKiA
Podpisano umowy na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków o łącznej długości 25,2 km. Ich wykonawcą jest firma Budimex. Kierowcy z nowej drogi skorzystają w połowie 2019 roku.

Realizację odcinka S17 od Grawolina do granicy województw podzielono na dwa mniejsze zadania:

  • od obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc o długości 12,2 km
  • od obwodnicy Gończyc do granicy województw o długość 13 km.


Na oba odcinki najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Budimex. Wartość pierwszego odcinka to ok. 288,5 mln zł, a drugiego 313,6 mln zł. Czas realizacji 34 miesiące (w trakcie prac budowalnych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca), a okres gwarancji 10 lat.

Realizacja będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj co oznacza iż wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (na przełomie 2016 i 2017 roku), a następnie wybuduje trasę. Po wydaniu przez wojewodę decyzji ZRID rozpocznie się ustalanie wysokości odszkodowań za tereny przejęte pod budowę i wypłata odszkodowań.

Mapy przebiegu drogi ekspresowej S17 w woj. mazowieckim

Prace w terenie powinny ruszyć wiosną 2017 roku. Przed oddaniem do ruchu wykonawca opracuje dokumentację powykonawczą oraz uzyska decyzję dopuszczenia do użytkowania drogi. Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonu cementowego.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S17 Jak dojadę - Garwolin