• Facebook - conadrogach
Budowa drogi S17: GDDKiA szuka wykonawcy trasy z Kurowa na Mazowsze
Droga ekspresowa S17 - obwodnica Lublina, fot. GDDKiA

Za dwa miesiące powinniśmy poznać firmy zainteresowane zaprojektowaniem i budową dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej S17 pomiędzy granicą województw mazowieckiego i lubelskiego oraz węzłem Kurów Zachód. Inwestycja realizowana będzie w trybie "projektuj i buduj". Z nowej drogi skorzystamy nie wcześniej niż na przełomie 2018/2019 r.

- Do składania ofert zaproszono firmy, które spełniły warunki udziału w postępowaniu przetargowym. Na odcinek od granicy województw do węzła Skrudki zaproszenia trafią do 14 wykonawców, a na odcinek pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód do 13 wykonawców - informuje GDDKiA.

Budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S17 od granicy województw do węzła Kurów Zachód podzielono na dwa zadania:

  • odcinek o długości ok. 20,2 km od granicy województw do węzła Skrudki na którym powstaną trzy węzły drogowe: Ryki Północ, Ryki Południe oraz Skrudki. Przebudowane zostanie skrzyżowanie DK17 z DK48 w Moszczance, powstanie m.in.: 21 obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej, a osiem nad nią, dwa miejsca obsługi podróżnych i obwód utrzymania drogi ekspresowej.  • drugi odcinek pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód ma ok. 13,2 km długości. W ramach inwestycji powstanie węzeł Żyrzyn, a także 15 obiektów w ciągu drogi ekspresowej i sześć nad nią.


Realizacja drogi ekspresowej S17 będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj co oznacza iż przyszły wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej, a następnie wybuduję trasę. Przed oddaniem do ruchu opracuje dokumentację  powykonawczą oraz uzyska decyzję dopuszczenia do użytkowania drogi. Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonowej.

Budowa ma być zrealizowana w terminie nie dłuższym niż 37 miesięcy od daty zawarcia umowy (do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Wykonawca może zaproponować skrócenie terminu o trzy miesiące co będzie brane przy ocenie oferty podobnie jak wydłużenie gwarancji z pięciu do dziesięciu lat.

 

Inne odcinki drogi ekspresowej S17 w budowie:

Budowa połączenia S17 z mostem w Puławach przypieczętowana

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Tramp
2015-03-30 18:57
Wreszcie coś na wschodzie. Ta droga S17 jest potrzebna już o dawna. Szkoda tylko, że trzeba na nią poczekać jeszcze te 3-4 lata

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: