1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Budowa drogi S17: odcinek z Garwolina do lubelskiego czeka na wykonawcę

Budowa drogi S17: odcinek z Garwolina do lubelskiego czeka na wykonawcę

  1. conadrogach.pl
  2. opracow. własne
  3. 2015-04-03
Budowa drogi S17: odcinek z Garwolina do lubelskiego czeka na wykonawcę
Budowa drogi ekspresowej S17 z Garwolina do województwa lubelskiego potrwa ponad 3 lata. Nowa droga będzie miała nawierzchnię betonową. Fot. conadrogach.pl
Najpóźniej w czerwcu powinniśmy poznać oferty firm zainteresowanych zaprojektowaniem i budową ponad 25 km drogi ekspresowej S17 pomiędzy obwodnicą Garwolina a granicą województw mazowieckiego i lubelskiego. Nowa droga S17 powstanie w systemie projektuj i buduj. Jej realizacja zajmie ponad 3 lata.

Budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S17 od końca obwodnicy Garwolina do granicy województw drogowcy podzielili na dwa zadania:

  • Pierwsze obejmuje odcinek o długości ok. 12,2 km od obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc, na którym zaplanowano dwa węzły drogowe: Górzno i Gończyce. Powstanie m.in.: dziewięć obiektów inżynierskich w ciągu S17 i nad nią oraz obwód utrzymania drogi ekspresowej.
  • Drugie zadanie to odcinek pomiędzy obwodnicą Gończyc a granicą województw o długości ok. 13 km. W ramach inwestycji powstanie węzeł Trojanów, a także 13 obiektów w ciągu S17 i nad nią oraz dwa miejsca obsługi podróżnych.


    Odcinek drogi ekspresowej S17 Garwolin - granica województwa w budowie

GDDKiA do składania ofert zaprosiła firmy, które przeszły przez weryfikację na I etapie przetargu. Zaproszenia trafiły do 17 firm, z których 13 chce budować obydwa odcinki, a pozostałe tylko jeden.

Realizacja drogi ekspresowej S17 będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj. Oznacza to, że przyszły wykonawca przygotuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej oraz wybuduje drogę S17. Do jego zadań będzie należało też opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji dopuszczenia do użytkowania drogi. Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonu cementowego.


Budowa odcinka drogi ekspresowej S17 z Garwolina na Lubelszczyznę ma być zrealizowana w terminie nie dłuższym niż 37 miesięcy od daty zawarcia umowy (do czasu realizacji w okresie prowadzenia prac w terenie nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Wykonawca może skrócić termin realizacji do 34 miesięcy, co będzie brane przy ocenie ofert, podobnie jak wydłużenie udzielonej gwarancji z pięciu do dziesięciu lat - zaznacza GDDKiA.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S17 Jak dojadę - Garwolin