• Facebook - conadrogach
Budowa ekranów na DK 1 w Pszczynie i w Piasku. Utrudnienia!
Budowa ekranów akustycznych na DK 1 w Pszczynie i w Piasku. Zdjęcia: GDDKIA

W poniedziałek 31 lipca br. wystartuje budowa ekranów akustycznych po obu stronach drogi krajowej nr 1 na odcinku pomiędzy Piaskiem a Pszczyną. W miejscu prowadzonych prac będą utrudnienia w ruchu.

Prace budowlane na DK1 rozpoczną się od skrzyżowania z ul. Bieruńską w Pszczynie, na jezdni w kierunku Tychów. Na potrzeby realizacji tego etapu robót wyłączony z ruchu zostanie prawy pas na długości 300m, a ruch w tym czasie będzie się odbywał jednym – lewym pasem. Kolejne zmiany organizacji ruchu będą uzależnione od postępu robót.

Aktualne utrudnienia na drodze krajowej nr 1

- W ramach zadnia, na odcinku objętym inwestycją, zostaną wybudowane ekrany akustyczne o łącznej długości 3 029,90m, powierzchni 17 594,15 m2 i wysokości od 4,5m do 6m. Wypełnienie ekranów zaprojektowano głownie z elementów nieprzeźroczystych, pochłaniających. W miejscach szczególnych takich jak np. przestrzenie ekspozycyjne, rejony działalności gospodarczej, bliska lokalizacja budynków, dla zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego ekrany będą wypełnione panelami przeźroczystymi ze szkła akrylowego – informuje katowicki oddział GDDKIA.

Prace wyniosą prawie 10,4 mln zł. Zgodnie z umową wykonawca ma 9 miesięcy na zrealizowanie zadania.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: