1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego – zamknięta droga, konieczne objazdy

Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego – zamknięta droga, konieczne objazdy

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-02-15
Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego – zamknięta droga, konieczne objazdy
Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Zdjęcia: GDDKIA
Pomimo trwającej przerwy zimowej na budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego na odcinku od węzła Brezelia do DK9 kontynuowane są roboty, na które pozwalają warunki atmosferyczne. W związku z kolejnym etapem prac wykonawca poinformował o zamknięciu drogi powiatowej Denkówek – Jędrzejów w miejscu przecięcia z budowaną obwodnicą.

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego realizowana jest w systemie projektuj i buduj. Zasadnicze roboty na budowie blisko 3-kilometrowego jednojezdniowego odcinka w ciągu DK9 ruszyły w 2022 roku. Wykonywane były roboty ziemne, prace przy zagęszczeniu, wzmocnieniu i odwodnieniu podłoża gruntowego, rozpoczęła się także budowa obiektów mostowych. Realizacja inwestycji za blisko 53 mln zł zakończy się w 2024 roku. W br. zaplanowano m.in. pierwsze roboty bitumiczne.

W okresie zimowym wykonawca kontynuuje prace przy budowie mostów i wiaduktów. Wykonywane są m.in. zbrojenia, montaż szalunków, roboty betoniarskie. W obrębie węzła Brezelia montowane są instalacje oświetleniowe, trwają prace przygotowawcze do zabicia pali pod ekrany. Przy sprzyjających warunkach pogodowych kontynuowane będą rozbiórki nasypów przeciążeniowych na trasie głównej i formowanie nasypów docelowych. W okresie wiosennym wykonawca planuje rozpoczęcie budowy ronda na połączeniu budowanego odcinka z istniejącą DK9, kontynuację robót na węźle Brezelia i na całym odcinku obwodnicy.

W związku z kolejnym etapem prac w tym tygodniu wykonawca planuje wprowadzenie zmian w organizacji ruchu i zamknięcie odcinka drogi powiatowej Denkówek – Jędrzejów w miejscu przecięcia z budowaną obwodnicą.

- Od 14 lutego planowane do 21 kwietnia br. planowane jest zamknięcie drogi powiatowej Denkówek – Jędrzejów w miejscu przecięcia z budowaną obwodnicą. W tym czasie wykonawca planuje wykonanie ustroju nośnego budowanego wiaduktu nad droga powiatową w ciągu DK9 - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Oznakowany objazd wytyczony został ulicami Stalową, Opatowską (DK9) i drogami lokalnymi przez Jędrzejów.

W ramach zadania przewidziana jest budowa obwodnicy jako odcinka drogi jednojezdniowej klasy GP poprowadzonej nowym śladem od węzła Brezelia (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 755) do włączenia z istniejącą DK 9 (wylot z Ostrowca w kierunku Rzeszowa) w rejonie miejscowości Jędrzejów, poprzez skrzyżowanie typu rondo. Trasa bedzie liczyła 2,569 km długości. Bedzie miała 2 pasy ruchu o szerokości po 3,5 m, z obustronnymi poboczami gruntowymi o szerokości min. 1,5 m, w tym obustronne opaski bitumiczne o szer. po 0,70 m.

Rondo na obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Zdjęcia: GDDKIA

Rondo na obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 9 Jak dojadę - Jędrzejów