Budowa ruszyła! Jeździmy jedną jezdnią na A1 Tuszyn - Piotrków Trybunalski
A1 Tuszyn - Piotrków Trybunalski - 16 kwietnia rozpoczęły się prace przy rozbudowie drogi. Kierowcy mają do dyspozycji tylko jedną nitkę trasy. Zdjęcia: GDDKIA

Na autostradzie A1 Tuszyn - Piotrków Trybunalski ruszyły prace budowlane. Między węzłami: Tuszyn i Piotrków Trybunalski - Południe obowiązuje nowa organizacja ruchu. Kierowcy poruszają się w obu kierunkach tylko po nitce w stronę Łodzi .

Na jezdni autostrady A1 Tuszyn – Piotrków pojawiło się tymczasowe oznakowanie poziome, w kolorze żółtym, jakie będzie obowiązywało na czas robót. Poza tym ustawiono setki tablic i znaków. Ruch w obu kierunkach na tym odcinku odbywa się po jednej jezdni. Z ruchu wyłączona została jezdnia zachodnia (ta którą w normalnych warunkach jedziemy w kierunku Katowic), a cały ruch przeniesiono na jezdnię wschodnią. W kierunku południowym wyznaczono dwa pasy ruchu, w stronę przeciwną jeden.

Utrudnienia na autostradzie A1 Tuszyn - Częstochowa

Utrudnienia na trasie Łódź - Czestochowa związane są z budową autostrady A1. Zdjęcia: GDDKIA
 

Na objętym pracami odcinku A1-ki obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. - Ruch odbywa się płynnie, jedynie na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie w autostradę A1 włącza się droga ekspresowa S8 są spowolnienia i krótkie zatrzymania – informują drogowcy i podkreślają, że po zakończeniu prac w tymi miejscu, znacznie polepszy się komunikacja.

Węzeł Piotrków Trybunalski Zachód zyska możliwość jazdy z Łodzi w kierunku Warszawy i z Warszawy do Łodzi. Dotychczas było to niemożliwe, a jadąc z Łodzi lub Warszawy można było kierować się tylko na Katowice.

Wykonawca odcinka A autostrady A1 Tuszyn – Piotrków na realizację wszystkich prac ma 28 miesięcy, wraz z okresami zimowymi. Odcinek A, czyli istniejąca obecnie tzw. „stara autostrada”, będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Dalej między węzłem „Piotrków Trybunalski Zachód” i „Piotrków Trybunalski Południe” droga będzie miała po cztery pasy ruchu w każdym kierunku, czyli tak jak obecnie.

Odcinek autostrady A1 z Łodzi do Częstochowy to ostatni brakujący, około 81 km, fragment autostrady A1 łączącej północ i południe Polski. Po wielu latach szukania inwestora w październiku 2016 r. ministerstwo infrastruktury i budownictwa zleciło jego pilną budowę w trybie tradycyjnym. W 2018 roku podpisano umowy z wykonawcami na realizację czterech z pięciu odcinków na jakie podzielono inwestycję. Na podpisanie umowy nadal czeka odcinek między węzłami Piotrków Trybunalski Południe a Kamieńsk.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Virgo
2019-05-08 11:56
Będą 3 pasy!!! Gdaka podpisała aneks w wykonawcą.
Lolek
2019-05-03 21:52
Ekspresówka ma ciaśniejsze łuki,węższe jezdnie i krótsze zjazdy,wyjazdy.ponad to zdarzają się skrzyżowania kolizyjne,t.j np.S6 w Kliniskach...
do VVV
2019-04-29 13:13
Nie bądź chamem w wypowiedziach
Polak
2019-04-29 13:12
Zgadzam się ! ekspresówki oznaczyć na Autostrady i zrobić dopuszczalną 130 km/h ; w praktyce i tak nie odstaią od czeskich słowackich węgierskich autostrad ; we Włoszech często autostrada nie ma pobocza; Na mapach byłyby oznaczone jak prawdziwe Autostrady grubą kreską a nie wyglądają jak zwykłe krajówki
vvv
2019-04-29 12:42
auto2019 po to jest expresówka żeby nei jechac 140. inne łuki podejscia, inne poarametry budowania drogi. z ch***em na rozum się zamineiłeś?
Obywatel
2019-04-19 22:51
Zamiast tych przebódówek moze s12 i 74 przez sulejow tamte wsie kolo ktorych przebiega dk74 jest glosno smierdzi ciagle i niebezpiecznie ale wedlug wlacz lepiej ulepszac niz nowe dac
auto2019
2019-04-18 16:06
Jeśce lepiej A12 prżez Bełchatów, Zelów aż do Śieradza. Wszystkie Drogi Ekspresowe zmienic nazwe na Autostrady, A3, A5, A12, A61 .... a nie S3, S5 ..... Tak można jechać 140kmh zamiast 120kmh.
Andrzej Rus
2019-04-18 14:56
Przekaż, podaj dalej (gdzie się da, wyślij mail do znajomego, do ministerstwa) ten wpis: hasło "S12 do Bełchatowa" Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi67.tinypic.com/f5bl1k.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.
1 2 następna >

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: