Budowa S5 w kujawsko-pomorskim zgodnie z planem mimo problemów z podwykonawcami
Budowa drogi ekspresowej S5 w woj. kujawsko-pomorskim. Odcinek Aleksandrowo - Dworzysko. Zdjęcia: GDDKIA

Dowiedzieliśmy się, że mimo problemów dotyczących jednego z odcinków drogi ekspresowej S5 jej budowa przebiega zgodnie z harmonogramem i jak na razie termin ukończenia prac w 2019 roku nie jest zagrożony. Złe wieści napływały m.in. z odcinka S5-ki Dworzysko-Aleksandrowo, gdzie główny wykonawca włoska firma Impresa Pizzarotti & C. S.p.A. sygnalizowała problemy z podwykonawcą.

Sytauacja komplikowała się już w poprzdnich miesiącach. Okazuje się, że u podwykonawców pojawiły się problemy finansowe i nie płacili pracownikom za pracę. Ostatecznie firma Impresa Pizzarotti rozstała się z dwoma z podwykonawców, firmami z Rumunii tj. ACN Contract, Stark Construction. Sprawę nadzorowała tez Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jako inwestor.

Tak wyglądało zaawansowanie prac na budowie drogi S5 w woj. kujawsko-pomorskim - galeria zdjęć:

Budowa drogi ekspresowej S5 w woj. kujawsko-pomorskim

Budowa drogi ekspresowej S5 w woj. kujawsko-pomorskim. Zdjecia: GDDKIA

 

Przypomnijmy, włosi odpowiedzialni są za budowę odcinków Nowe Marzy – Dworzysko, Dworzysko – Aleksandrowo i Białe Błota – Szubin. Kontrakty zawarte z firmą opiewają łącznie na ponad 1 mld złotych za które ma powstać ponad 55 km drogi ekspresowej S5. W województwie kujawsko-pomorskim realizację drogi podzielono na siedem odcinków o łącznej długości prawie 130 kilometrów.

Docelowo droga ekspresowa S5 połączy Wrocław, Poznań, Bydgoszcz i poprzez autostradę A1 Trójmiasto. Jej budowa powinna zakończyć się w 2019 roku.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Ju
2018-03-07 18:45
PiS buduje tylko dla Żydów to pomniki to muzea to cmentarze a Polacy to gorsza nacja niegodna upamiętnienia. To jest robione z premedytacją i odbieranie Polakom ich miejsca w swym kraju - coś na wzór Palestyny, artykuł 1066 jest nadal aktualny.
jbty
2017-12-15 18:01
Pis obiecywał że będzie taniej szybciej i bezproblemowo ,a jest jeszcze gożej bo nie wyciągneli żadnych wniosków

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: