Budowa S6: Na majówkę bez wahadła na obwodnicy Goleniowa
Łatwiej pojedziemy na majówkę na morzem - bez ruchu wahadłowego na północnej obwodnicy Goleniowa. jedziemy jezdnią drogi S6. Zdjęcia: GDDKIA

Od dzisiaj, tj. 27 kwietnia kierowcy pojadą nową jezdnią drogi ekspresowej S6 na północnej obwodnicy Goleniowa na odcinku około 1,2 km. Tym samym nie będzie już ruchu wahadłowego i łatwiej będzie można dotrzeć nad Bałtyk.

Ruch pojazdów będzie się odbywał nową (północną) jezdnią w obu kierunkach. Drogowcy zakładają, że likwidacja tego utrudnienia poprawi płynność ruchu na tym fragmencie DK6, zwłaszcza w obliczu zwiększonego ruchu turystycznego. Aby poprawić płynność ruchu podczas weekendu majowego również na węźle Szczecin Kijewo łączącym autostradę A6 z DK10 zostały zlikwidowane zamknięcia pasów ruchu. Dodatkowo do rozpoczęcia powrotów z weekendu majowego powinien zostać uruchomiony przejazd byłą ulicą Goleniowską, który będzie stanowił alternatywę dla pojazdów osobowych jadących od Świnoujścia pozwalając ominąć przebudowywany odcinek autostrady A6 Szczecin Dąbie-Rzęśnica.

- Prosimy kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie związane z tymczasowymi organizacjami ruchu na realizowanych inwestycjach, szczególnie na odcinku drogi DK6 od Goleniowa do Modlimowa, gdzie nowa S6 jest budowana przy obecnej drodze krajowej. Podczas weekendu majowego nie będą prowadzone żadne planowe roboty remontowo/utrzymaniowe powodujące utrudnienia w ruchu – zaznaczają drogowcy.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Nicto
2018-05-20 09:31
Bo to jest droga po a to boli pis , oszolomy
fok
2018-05-07 14:37
GRANDA ! ewentualnie Granada jak kto woli
grand
2018-05-06 19:16
Ja tylko pytam - DLACZEGO ? - obecny Rząd, nie buduje S6 na Pomorzu Gdańskim i Kaszubach ? W szczególności brakuje odcinka S6: Lębork-Słupsk-Koszalin, gdzie ruch jest największy (2 razy większy niż na budowanych ,,po uważaniu" odcinkach S6 w zachodniopomorskiem- od Goleniowa, przez Kołobrzeg do Koszalina i Sianowa- ponad 120 km). Tam na budowę są pieniądze, a na tzw.Drogę Kaszubską już nie -SKANDAL !

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: