• Facebook - conadrogach
Budowa S6: Utrudnienia na węźle Goleniów Północ S3/DK6
Trwa budowa drogi ekspresowej S6 w woj. zachodniopomorskim. W jej ramach rozbudowany będzie węzeł drogowy Goleniów. Zdjęcia: GDDKIA

Do piątku (13.10.2017) na węźle Goleniów Północ łączącym drogę ekspresową S3 z krajową 6-ką obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięta jest jezdnia wschodnia, ruch odbywa się w dwóch kierunkach po jezdni zachodniej. Zamknięta została również łącznica relacji Szczecin – Gdańsk. Wprowadzono objazdy.

Na czas trwania prac wprowadzono objazdy przez Miękowo dla pojazdów powyżej 3,5 tony i zalecany objazd przez Goleniów dla pojazdów poniżej 3,5 tony. Wprowadzone utrudnienia są spowodowane rozbudową tego węzła drogowego w ramach budowy drogi ekspresowej S6.

Objazd na węźle Goleniów w związku z budową drogi S6

 

Wszystkie utrudnienia na drodze krajowej nr 6

 

Objazd na węźle Goleniów w związku z budową drogi S6

 

Węzeł Goleniów Północ powstał w latach 90 ubiegłego wieku wraz z północną obwodnicą Goleniowa jako węzeł typu trąbka. Łączy drogę krajową nr 3 z drogą krajową nr 6. W związku z budową drogi ekspresowej S6 od Goleniowa w kierunku Koszalina węzeł ten jest rozbudowywany docelowo do układu koniczyny z jedną łącznicą półbezpośrednią. Jest to związane zarówno z powstaniem samej dwujezdniowej drogi ekspresowej S6, jak i również uwzględnieniem w układzie węzła planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Dlatego w ramach prowadzonych obecnie prac powstanie nowy wiadukt nad drogą S3, zmienione łącznice relacji Świnoujście-Gdańsk, Szczecin- Gdańsk i zupełnie nowa łącznica relacji Świnoujście – ZOS (do czasu jej powstania będzie umożliwiała zawrócenie na węźle).

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: