Budowa S61: Roboty ziemne na obwodnicy Szczuczyna, pojedziemy nią wiosną 2020 r.
Wiosną 2020 roku pojedziemy dwujezdniową drogą ekspresową S61 koło Szczuczyna. Trwa rozbudowa obwodnicy. Zdjęcia: GDDKIA

Od miesiąca trwają prace związane z budową drogi ekspresowej S61 na obwodnicy Szczuczyna (woj. podlaskie). Zadanie polega na dobudowie drugiej, bliźniaczej jezdni o długości 6,5 kilometra. Wiosną 2020 roku ekspresowa obwodnica Szczuczyna jako odcinek szlaku komunikacyjnego Via Baltica ma być gotowa!

Obwodnica Szczuczyna do marca 2020 roku będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i w pełni zyska parametry trasy ekspresowej S61. Obecnie na placu budowy drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna trwają obecnie roboty ziemne: odhumusowanie, prace przy wykopach i nasypach, montaż przepustów, w tym przejścia dla zwierząt małych i średnich.

 

Druga jezdnia obwodnicy zostanie dobudowana od strony północno-zachodniej i połączy się z istniejącym dwujezdniowym węzłem Szczuczyn. W przeciwieństwie do pierwszej nitki, asfaltowej, wykonana będzie z betonu cementowego. Wraz z drogą powstaną obiekty inżynierskie i poszerzenia fragmentu istniejącej jezdni.

Wykonawcą prac jest firma Polaqua. Wartość kontraktu to ok. 75 mln. zł.

 

Przypominamy, że w realizacji jest już cała droga ekspresowa S61 ołącznej długości ponad 200 km na trasie Warszawa – Budzisko. Wartość prac budowlanych w ramach S61 przekracza 5 mld zł. Całą trasą, od Ostrowi Mazowieckiej do granicy z Litwą w Budzisku, powinniśmy pojechać przed końcem 2021 r.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: