• Facebook - conadrogach
Budowa S7: Osiem wariantów odcinka Miechów - Szczepanowice do konsultacji
Droga ekspresowa S7. Zdjęcia: GDDKIA

Projektanci przygotowali 8 wariantów przebiegu odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Miechów do węzła Szczepanowice. To jedno z wyodrębnionych zadań skierowanego do realizacji odcinka S7-ki na północ od Krakowa.

Budowę 55,6 kilometrowej drogi ekspresowej S7 podzielono na trzy części realizacyjne:

  • I odcinek realizacyjny granica województwa świętokrzyskiego – węzeł Szczepanowice (bez węzła), długości ok. 23,3 km.

  • II odcinek realizacyjny węzeł Szczepanowice (z węzłem) – węzeł Widoma (z węzłem), długości ok. 14 km.

  • III odcinek węzeł Widoma (bez węzła) - Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska), długości ok. 18,3 km.

Przypomnijmy, dla odcinka I S7 od granicy woj. świętokrzyskiego do Szczepanowic, podzielonego dodatkowo na dwie części inwestycyjne - 29.06. 2017 r. została podpisana umowa z wykonawcą na:

  • dla części I granica województwa – węzeł Miechów : projekt budowlany i uzyskanie decyzji ZRID do 28.08.2018 r.

  • dla części II tzw. „Poradowskiej” od węzła Miechów do węzła Szczepanowice (bez węzła): uzyskanie decyzji środowiskowej i opracowanie koncepcji programowej. Mieszkańcy Poradowa zaskarżyli decyzję środowiskową do WSA. W konsekwencji fragment tego odcinka tzw. „Poradowski „ (ponad 5 km ) został wyłączony z zakresu decyzji środowiskowej reformatoryjnej i dla niego trzeba uzyskać nową decyzję.

Przygotowane warianty dotyczą właśnie wspomnianego, „Poradowskiego”, odcinka drogi ekspresowej S7. Po konsultacjach, analizach i rekomendacjach zostaną wybrane dwa warianty, które trafią do Regionalnej Dyrekcji Środowiska.

- W dniach 25 i 26 stycznia dokumenty dostępne będą w godzinach pracy Urzędu Gminy i Miasta Miechów, przy ul. Henryka Sienkiewicza 25 w Miechowie. W dniu 29 stycznia 2018 r. od godz. 11.00 do 14.00 dyżurować będą projektanci, którzy udzielą wszelkich informacji i wyjaśnień. Na godzinę 17.00 w poniedziałek 29 stycznia przewidziane jest także spotkanie informacyjne w Domu Kultury przy ul. Racławickiej 10, w Miechowie, z udziałem przedstawicieli GDDKiA Oddziału w Krakowie oraz projektantów. Przygotowane będą także ankiety dla mieszkańców, które można będzie wypełnić i złożyć na tym spotkaniu lub przesłać później do GDDKiA. Po dwóch tygodniach złożone ankiety zostaną przeanalizowane. Z zaprezentowanych 8 wariantów trzeba będzie wybrać dwa, które zostaną złożone we wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla tej części drogi ekspresowej S7 – informują przedstawiciele krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

edek
2018-02-17 19:32
poj... naród
XXEL
2018-02-06 11:38
NIEDOROBIENCE Z PORADOWA
Polak
2018-01-25 16:24
To są jaja jakieś... ile jeszcze będą wybierane koncepcje???? Ludzie!!!! Przecież to juz trwa 7 lat!!!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: