Budowlańcy wrócili do pracy. Utrudnienia na pomorskich drogach
Wiosna na pomorskich drogach. Ekipy ruszyły z pracami. Są utrudnienia. Zdjęcia: conadrogach.pl

Przebudowa drogi, budowa mostów oraz remonty nawierzchni dróg wojewódzkich – to prace do których przystąpiły ekipy budowlane na Pomorzu. Największe utrudnienia będą w miejscowościach Wicko, Człuchów i Mojusz. Zobacz jak je omijać…

Powstaje obwodnica Wicka - wahadłowo nad morze

Wznowione zostały prace na budowie obwodnicy Wicka w ciągu drogi 214. Remontowany jest także odcinek pomiędzy Białogardą a Łebą. Powstająca infrastruktura pozwoli na szybszy i bezpieczniejszy dojazd do nadmorskiego kurortu. Na razie jednak kierowcy muszą przygotować się na ruch wahadłowy. Zależnie od miejsca będzie on sterowany sygnalizacją świetlną lub przez pracowników budowy.

Zamknięta DW188, objazd przez Krajnę

Wraz z nadejściem wiosny robotnicy wrócili na plac budowy w ciągu drogi wojewódzkiej 188 pomiędzy Człuchowem a Debrznem. Odcinek ten w dalszym ciągu jest zamknięty dla ruchu, za wyjątkiem pojazdów, które dojeżdżają do nieruchomości położonych przy szosie. Pozostali kierowcy muszą korzystać z wytyczonego objazdu przez Barkowo. Dodatkowo na wjeździe do Debrzna został wprowadzony ruch wahadłowy.

Na Kaszubach remont DW212

Na jednej z najważniejszych dróg Kaszub, czyli drodze wojewódzkiej 212 prace trwają pomiędzy Kartuzami a Mojuszem. Modernizacja trasy obejmuje budowę nowych skrzyżowań i zatok przystankowych. Powstają też chodniki i drogi dla rowerzystów. W kilku miejscach wprowadzony został ruch wahadłowy. Sterować nim będą sygnalizatory. W zależności od tempa prac na kolejnych odcinkach wprowadzana będzie zmieniona organizacja ruchu.

Utrudnienia na Powiślu na DW521

W dalszym ciągu trwają prace na powiślańskiej wojewódzkiej 521. Pomiędzy Prabutami a Kwidzynem przebudowywane są chodniki i kładziona jest nowa nawierzchnia. Wprowadzony został ruch wahadłowy, który powoduje znaczne utrudnienia w przejeździe. Drogowcy zalecają objazd przez Gardeję i Jaromierz.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

zbigstar- Starogard Gd
2018-09-21 11:51
Brak informacji o remoncie i objeździe drogi nr 188 przy wjeździe od Piły. Nigdy bym nie pojechał przez Złotów, gdyby drogowcy na początku tej drogi zamieścili informację o jej częściowym zamknięciu. Zmarnowałem mnóstwo czasu na tym objeździe, a kiedy pojawiła się informacja "koniec objazdu" stanąłem w polu nie wiedząc dokąd dalej jechać. Z takim oznakowaniem nie robi się przebudowy drogi.
xd
2018-09-12 00:17
Szkoda, że ta informacja rzeczywiście nie dotyczy DW 212, gdyż tam faktycznie na całej jej długości: Osowo Lęborskie - Bytów - Chojnice - Zamarte (no może z niewielkimi fragmentami), przydałaby się nowa nawierzchnia !!! Miejscami "dziura goni dziurę" !!! A to jedna z głównych tras dla turystów, prowadząca nad morze z centralnej Polski - zarówno do Łeby, jak również do Ustki czy Darłowa (poprzez Bytów i DW 209 oraz DK 21). ps. droga Mojusz - Kartuzy, to DW 211, a nie 212 !

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: