1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Cała S7 w Świętokrzyskiem ekspresowa. Węzeł Skarżysko-Kamienna Północ otwarty

Cała S7 w Świętokrzyskiem ekspresowa. Węzeł Skarżysko-Kamienna Północ otwarty

 1. Anna Kluba
 2. conadrogach.pl
 3. 2020-05-26
Cała S7 w Świętokrzyskiem ekspresowa. Węzeł Skarżysko-Kamienna Północ otwarty
Węzeł Skarżysko-Kamienna Płn. otwarty - kierowcy korzystają ze wszystkich węzłów na świętokrzyskiej trasie S7. Zdjęcia: GDDKIA
Węzeł Skarżysko-Kamienna Północ został otwarty, a tym samym zakończyła się inwestycja na odcinku drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego do Skarżyska-Kamiennej. Kierowcy mogą już korzystać ze wszystkich węzłów na świętokrzyskim odcinku drogi ekspresowej S7.

Z nowej ekspresówki koło Skarżyska-Kamiennej kierowcy korzystają już od kilku miesięcy. Dzięki blisko 8-kilometrowej drodze S7 stanowiącej obwodnicę Skarżyska-Kamiennej skrócił się czas podróżowania między Warszawą, Kielcami i Krakowem, zniknął również ostatni jednojezdniowy odcinek między granicą województw świętokrzyskiego i małopolskiego a Warszawą. Cała droga na odcinku około 200 km od granicy województwa małopolskiego w kierunku Warszawy ma parametry dwujezdniowej trasy ekspresowej.

W granicach województwa świętokrzyskiego droga nr 7 jest już od kilku miesięcy ekspresowa na całej długości czyli na około 100 kilometrach. W grudniu 2019 roku otwarty został wspomniany, ostatni, świętokrzyski odcinek ekspresowej trasy S7 od granicy z Mazowszem do Skarżyska-Kamiennej. Rok wczesniej, w grudniu 2018 roku, oddany został do użytkowania dwujezdniowy odcinek Chęciny - Jędrzejów o długości 21,5 km.

Od 25 maja br., po otwarciu węzła Skarżysko-Kamienna Północ kierowcy mogą korzystać także ze wszystkich węzłów w ciągu S7 w Świętokrzyskiem.

- Dzięki wdrożonej docelowej organizacji ruchu na węźle Skarżysko-Kamienna Północ kierowcy zyskali dodatkowe połączenia lokalne i jeszcze jedną możliwość skomunikowania dróg lokalnych i dojazdowych z użytkowaną od kilku miesięcy drogą ekspresową S7. Ruch tranzytowy drogą ekspresową S7 na skarżyskim odcinku odbywa się na dotychczasowych zasadach. Otwarty węzeł komunikuje ekspresową S7 z dawnym przebiegiem drogi krajowej nr 7 i ułatwia ruch lokalny w okolicach Skarżyska Książęcego – wyjaśniają drogowcy.

 

S7 granica województwa świętokrzyskiego - Skarżysko-Kamienna

 • Długość odcinka – 7,6 km
 • Przekrój drogi - 2 jezdnie po 2 pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas
 • Szerokość pasa ruchu - 3,5 m
 • Szerokość pasów awaryjnych - 2,5 m
 • Szerokość pasa dzielącego – 12 m
 • Maksymalne obciążenie - 115kN/oś
 • Liczba węzłów – dwa (Skarżysko-Kamienna Północ, Skarżysko-Kamienna Zachód)
 • Liczba obiektów inżynierskich: dwa mosty, sześć wiaduktów drogowych (pięć w ciągu drogi S7 i jeden nad S7), dwa przejścia dla zwierząt średnich (dwa wiadukty w ciągu drogi S7), pięć przejść dla zwierząt małych (przepusty), trzy ściany oporowe, cztery mury oporowe
 • Rozpoczęcie kontraktu: październik 2017r., zakończenie maj 2020r.
 • Wykonawca inwestycji – Budimex SA, nadzór inwestycji BBC Best Building Consultans
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Skarżysko-Kamienna