Ćwiczenia ratownicze przed otwarciem drogi ekspresowej S3 Legnica - Bolków
Ćwiczenia ratownicze na nowej drodze ekspresowej S3 na węźle Jawor Południe. Zdjęcia: GDDKIA

Na węźle Jawor Południe, w ciągu nieoddanego jeszcze do ruchu odcinka drogi ekspresowej S3 Legnica – Bolków, odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych, których tematem była akcja ratowniczo – gaśnicza podczas wypadku drogowego. Około 40 kilometrowy fragment S3-ki ma być udostępniony jeszcze w tym miesiącu, a najpóźniej na początku listopada.

Przed godz. 10:00 na pasie w kierunku Legnicy, drogi ekspresowej S3 na wysokości Paszowic, doszło do niewielkiego zatoru drogowego. W niewielkim korku utknęło kilka samochodów osobowych, bus osobowy i samochód ciężarowy. Jadący ze znaczną prędkością autobus z młodzieżą szkolną, w wyniku awarii układu hamulcowego wjeżdża w stojące pojazdy.

W wyniku zdarzenia kilkadziesiąt osób zostaje poszkodowanych, z czego kilka w stanie ciężkim uwiezionych jest wewnątrz pojazdów. Spod maski jednego z pojazdów zaczyna wydobywać się dym, a wskutek zderzenia bak pojazdu ciężarowego uległ uszkodzeniu i na jezdnię wycieka z niego olej napędowy. Dodatkowo na karambol samochodów najeżdża cysterna przewożąca substancje niebezpieczną, która próbując ominąć zdarzenie, uderza w barierki energochłonne.

W wyniku tego zdarzenia dochodzi do rozszczelnienia cysterny. Pojazd zatrzymuje się w odległości ok. 100 m od karambolu. Informację o powstałym zdarzeniu trafia do Stanowiska Kierowania KP PSP w Jaworze, Zespołu Zarządzania Ruchem (ZZR) GDDKiA, Policji oraz Pogotowia. Jednocześnie wpływają do ZZR GDDKiA zgłoszenia telefoniczne od osób postronnych.

 

5.10.2018r. na nieoddanym jeszcze do ruchu odcinku drogi ekspresowej S3 odc. Legnica – Bolków, na węźle Jawor Południe odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych, których tematem była akcja ratowniczo – gaśnicza

5.10.2018r. na nieoddanym odcinku drogi ekspresowej S3 odc. Legnica – Bolków odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych, których tematem była akcja ratowniczo – gaśnicza podczas wypadku. Zdhjęcia: GDDKIA

Na szczęście to tylko ćwiczenia ratownicze, których celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa jakie zagrożenia mogą wystąpić na drodze i jakie są ich ewentualne skutki. Każdego roku GDDKiA oddaje do użytku nowe kilometry dróg o wysokim standardzie i lepszym poziomie komfortu przejazdu, ale jednocześnie apeluje do kierowców, aby dostosowywali prędkość do panujących warunków, sprawdzali stan techniczny aut, zachowywali odpowiednie odległości pomiędzy pojazdami, a przede wszystkim, aby wraz z uruchomieniem silnika włączali rozsądek.

 

Nowy odcinek drogi ekspresowej S3 Legnica - Boków czekający na otwarcie

Nowy odcinek drogi ekspresowej S3 Legnica - Boków czekający na otwarcie. ZDjęcia: GDDKIA

W najbliższych tygodniach zyskamy nowe kilometry drogi ekspresowej S3 Legnica - Jawor- Bolków. Dzięki temu pojedziemy komfortową trasą o długości około 40 km, ominiemy Jawor obwodnicą i bez problemu jadąc od południa włączymy się do ruchu na autostradzie A4 na istniejącym węźle Legnica Południe.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: