• Facebook - conadrogach
Czternaście firm zainteresowanych S19 z Kraśnika na Podkarpacie
Czternaście firm złożyło oferty na realizację S19 od Kraśnika do węzła Lasy Janowskie. To kolejna część trasy S19, która ma powstać w ciągu najbliższych lat. Docelowo S19 zepnie wschodnią część Polski na linii północ-południe. Zdjęcia: GDDKIA

Czternaście firm z Polski i Europy złożyło oferty na realizację drogi ekspresowej S19 z Kraśnika do granicy z województwem podkarpackim (węzeł Lasy Janowskie). Kierowcy mają skorzystać z nowej ekspresówki w 2021 roku. Będzie ona częścią międzynarodowej trasy Via Carpatia łączącej takie kraje jak Litwa, Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Grecja.

Przetarg na zaprojektowanie i budowę 33 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 podzielono na trzy części. Znaczna część wykonawców zainteresowana jest realizacją całości trasy. Wszyscy zadeklarowali skrócenie czasu realizacji do 34 miesięcy, a poza jedną firmą wydłużenie gwarancji do 10 lat. Oferty nie przekroczyły wartości kosztorysu.

Na pierwszy odcinek, od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ (długość ok. 18 km), wpłynęło jedenaście ofert o wartości od ok. 342,8 do ok. 492,9 mln zł brutto. Na drugi odcinek stanowiący obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km) wpłynęło dziesięć ofert, od ok. 148,5 do ok. 209,9 mln zł brutto. Tyle samo ofert wpłynęło na trzeci odcinek, od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie (ok. 8 km), od ok. 183,6 do ok. 243,7 mln zł brutto.

- Komisja przetargowa sprawdzi oferty i wyłoni najkorzystniejsze. Umowy z wykonawcami planujemy podpisać w III kwartale br. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie opracowanie dokumentacji technicznej, uzyskanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej oraz wybudowanie trasy – informuje rzeszowski oddział GDDKIA.

Dwujezdniowa droga ekspresowa, o nawierzchni bitumicznej z rezerwą pod trzeci pas na zewnątrz, będzie prowadziła po nowym śladzie na zachód od obecnej DK19 a jedynie na odcinkach przechodzących przez kompleksy leśne, w Polichnie i na południe od Janowa Lubelskiego, w korytarzu obecnej drogi. Kierowcy skorzystają z nowej trasy w 2021 roku.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

miron
2017-04-23 17:30
pis unieważnił przetargi i na drogi,?bo wcześniej mówili że s 19 ma być gotowa w 2019r.To kpina!!!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: