• Facebook - conadrogach
DK15: Startuje budowa ronda na obwodnicy Brodnicy
Budowa obwodnicy Brodnicy w ciągu drogi krajowej nr 15. Fot. GDDKiA

Skanska, wykonawca 1,5 kilometrowego odcinka obwodnicy Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie), rozpoczyna budowę ronda na drodze krajowej nr 15 u zbiegu ulic Gen. Władysława Sikorskiego i Kolejowej. Szykują się duże zmiany w organizacji ruchu.

- Zamknięta została ul. Wesoła, która stanie się ulicą bez przejazdu. W kolejnych dniach nastąpi natomiast zamknięcie ul. Kolejowej na włączeniu do drogi krajowej nr 15 a ruch zostanie skierowany na wyznaczone objazdy. Dodatkowo wprowadzono ograniczenia prędkości, zawężenia, zakazy wyprzedzania a ruchem kierować mogą sygnaliści. Utrudnienia potrwają przez kilka najbliższych miesięcy - informują drogowcy.

Pierwszy etap budowy obwodnicy Brodnicy został już zrealizowany w 2011 roku. Polegał on na budowie ronda, które połączyło ulicę Podgórną za pośrednictwem trasy przemysłowej z ulicą Sądową. Kolejny etap budowy obwodnicy pozwoli teraz połączyć istniejące już rondo z droga krajową nr 15 i wyprowadzić ruch z centrum miasta. Inwestycja zakłada budowę nowej jezdni drogi nr 15, budowę estakady nad ul. Wiejską, torami PKP i terenami zalewowymi rzeki Łacha.

Obwodnica Brodnicy ma być gotowa w połowie 2016 roku. Inwestycja pochłonie prawie 48 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: