• Facebook - conadrogach
DK22 Fiszewo – Elbląg będzie rozbudowana
Ponad 14 km odcinek drogi krajowej nr 22 Fiszewo - Elbląg w województwie warmińsko - mazurskim będzie rozbudowany. To kolejny fragment DK22 objęty pracami. Zdjęcia: GDDKIA

Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycji dla rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Fiszewo - Elbląg w województwie warmińsko - mazurskim. Droga będzie wzmocniona do przenoszenia nacisku 11,5 t/oś. Prace będą prowadzone w latach 2019-2021 r.

Prace obejmą odcinek drogi krajowej Fiszewo – Elbląg o długości 14,2 km. Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Działań na Sieci Drogowej, którego celem jest dostosowanie sieci dróg krajowych do wymagań unijnych.

Inwestycja zapewni dostosowanie całego warmińsko–mazurskiego odcinka DK 22 do przenoszenia nacisku 11,5 t/oś. Będzie też stanowić kontynuację zadań na tym ciągu, prowadzonych w woj. pomorskim, pomiędzy granicą województwa a autostradą A1. Szacunkowy koszt przebudowy tego odcinka DK 22 to ok. 118 mln zł.

Przebudowa DK 22 Fiszewo - Elbląg to kontynuacja zadań na tym ciągu, prowadzonych w woj. pomorskim. W 2017 r. roku zatwierdzonych do realizacji zostało 8 zadań polegających na rozbudowie drogi krajowej nr 22. Łącznie z odcinkiem Fiszewo – Elbląg zmodernizowanych zostanie w sumie niemal 70 km drogi za ok. 400 mln zł. Dzięki temu cały ciąg DK22 od Czerska przez Starogard Gdański, Malbork i Elbląg, aż do granicy państwa z Rosją, będzie dostosowany do przenoszenia obciążeń najcięższego ruchu o nacisku 11,5 t/oś.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: