• Facebook - conadrogach
DK22: Szykuje się remont berlinki na odcinku Czarlin - Knybawa
Berlinka na odcinku DK22 Czarlin - Knybawa będzie wreszcie przebudowana.

Drogowcy mogą przygotowywać się do remontu drogi krajowej nr 22 na odcinku od Czarlina do mostu w Knybawie w województwie pomorskim. Odcinek składający się na trasę popularnie zwaną berlinką czeka na modernizację od lat.

Resort infrastruktury poinformował o zabezpieczeniu środków na realizację inwestycji. Szacuje się, że przebudowa DK22 na odcinku Czarlin - Knybawa pochłonie około 48 mln zł. Przebudowa drogi zakłada wykonanie trasy w wariancie 1+1 z lewoskrętami (pierwotnie planowano w przekroju 2+1) oraz przebudowę skrzyżowań. Powstanie też ścieżka rowerowa i chodniki.

Przetarg na wybór wykonawcy prac w formule projektuj i buduj powinien być ogłoszony jeszcze w tym roku. Z odnowionego odcinka DK22 skorzystamy najpóźniej w 2019 roku.

Pomorski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kolejno remontuje najbardziej zniszczone odcinki berlinki. Kilka lat wcześniej wyremontowano fragmenty DK22 na trasie Chojnice – Rytel oraz w okolicach Malborka.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

warszawiak
2017-05-17 13:59
Dla ściślejszej informacji historycznej: nie jest to droga poniemiecka na Ziemiach Odzyskanych, jak np. dzisiejsze: A6, duża część A4, A18, czy S22. Ta droga została wybudowana podczas wojny przez Niemców na ziemiach polskich przedwojennych, przez Niemcy okupowanych.
warszawiak
2017-05-16 15:38
Wszystko fajnie, tylko kompletnie nie można zrozumieć, dlaczego zrezygnowano z wariantu przynajmniej 2+1. Ta droga, zbudowana jeszcze przez Niemców jest tam tak szeroka, że nawet mogłaby być w wariancie jednojezdniowym 2+2.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: