• Facebook - conadrogach
DK39: Nowy most w Brzegu

Zakończyła się przebudowa mostu nad kanałem odrzańskim w Brzegu w ciągu drogi krajowej nr 39. Polegała ona na rozbiórce starego mostu i wybudowaniu w tym samym miejscu zupełnie nowej konstrukcji.

Budowa nowego mostu w Brzegu w ciągu drogi krajowej nr 39 ruszyła jesienią 2012 roku, a zakończyła się – zgodnie z założonym harmonogramem – w końcu października 2013 roku. Aby przeprowadzić to zadanie bez wprowadzania uciążliwych objazdów, tuż obok starego mostu wybudowany został most tymczasowy wraz z drogą objazdową. Poprowadzono nimi ruch pojazdów, pieszych i rowerzystów. Dopiero po przełożeniu ruchu, co nastąpiło wiosną 2013 roku, wykonawca przystąpił do rozbiórki starej, wysłużonej konstrukcji, a później do budowy nowego obiektu.

Konstrukcję nowego mostu stanowią stalowe łuki wraz z elementami pomostu, na którym ułożona jest żelbetowa płyta. Oprócz budowy samego mostu, przebudową objętych zostało kilkaset metrów drogi krajowej 39, która do niego prowadzi. Wzmocnione zostały także brzegi kanału w pobliżu mostu.

Parametry nowego mostu w Brzegu w ciągu DK39:

- szerokość całkowita - 15,82 m

- długość całkowita – 62,6 m

- szerokość jezdni - 8 m

- szerokość całkowita chodnika - 3,65 m

- szerokość całkowita pobocza technicznego - 2,0 m

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: