• Facebook - conadrogach
DK42: Łatwiejszy przejazd przez nowe rondo w Skarżysku-Kamiennej
Na rondzie na DK42 w Skarżysku-Kamiennej udostępniono wszystkie wjazdy i wyjazdy z ronda oraz jeden pas do ruchu okrężnego. Zdjęcia: conadrogach.pl

Wprowadzono ułatwienie dla kierowców na budowanym rondzie w Skarżysku-Kamiennej w ciągu drogi krajowej nr 42. Po zakończeniu prac zniknie jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc w woj. świętokrzyskim.

W związku z wprowadzoną tymczasową organizacją ruchu, możliwe jest korzystanie ze wszystkich wjazdów i wyjazdów z ronda. Na rondzie możliwy jest ruch okrężny jednym pasem. Nie ma konieczności korzystania z dotychczas obowiązujących objazdów. Czasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do momentu rozpoczęcia ostatniego etapu prac na skrzyżowaniu.

Przebudowa skrzyżowania dwujezdniowej na tym odcinku drogi krajowej nr 42 z podporządkowanymi ulicami Skarżyska-Kamiennej trwa od 2017 roku. Inwestycja polegająca na zaprojektowaniu i budowie ronda, realizowana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych potrwa do końca kwietnia br.

Aktualne utrudnienia na drodze krajowej nr 42

Wykonawca inwestycji wykonał prace ziemne, podbudowę i przedostatnią warstwę wiążącą nawierzchni na rondzie i dojazdach do skrzyżowania. Wykonana została także większość prac przy budowie chodników, oświetlenia, odwodnienia, przebudowach instalacji. Dzięki temu można było udostępnić wszystkie wjazdy i wyjazdy z ronda oraz jeden pas do ruchu okrężnego na skrzyżowaniu w oparciu o tymczasową organizację.

Aktualnie na wszystkich kontraktach trwa przerwa zimowa (od 15 grudnia do 15 marca) ze względu na warunki pogodowe uniemożliwiające prowadzenie większości robót. Niektóre prace przy sprzyjających warunkach atmosferycznych mogą być kontynuowane. Po tym okresie wykonawca planuje przystąpienie do ostatniego etapu robót na rondzie czyli m.in. ułożenia ostatniej warstwy ścieralnej nawierzchni i wykonania oznakowania poziomego. Prace te wymagają dobrych warunków atmosferycznych. W czasie ich wykonywania konieczne będzie czasowo przywrócenie objazdów i ograniczeń w ruchu po rondzie. Docelowo rondo będzie turbinowe.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: