DK63 - przejście przez Kolno w budowie
Ruszyła przebudowa drogi krajowej nr 63 w Kolnie. Zdjęcia: GDDKIA

Prawie 2,5 kilometra drogi krajowej nr 63 zbudowanej właściwie od podstaw, na fragmentach - szerokiej na 10 metrów, z nowymi skrzyżowaniami z drogami niższych kategorii – tak będzie wyglądać jesienią przyszłego roku drogowe przejście przez Kolno (woj. podlaskie), czyli strategiczna dla miejscowości ulica Wojska Polskiego. Budowa, właśnie się rozpoczęła.

Zadanie do łatwych nie należy, ponieważ DK63 na przebudowywanym odcinku prowadzi przez zwartą zabudowę miasta z bliskim usytuowaniem budynków przy granicy pasa drogowego. Zakres prac obejmuje więc nie tylko wybudowanie nowej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej - przystosowanej do obciążeń nawierzchni do 115 kN/oś, ale również przebudowę kolidującej podziemnej infrastruktury technicznej.

Przewidziano modernizację 15 skrzyżowań – dwa z nich będą miały sygnalizację świetlną, a jedno zostanie przebudowane na rondo. Inwestycja obejmie także budowę chodnika i ścieżki rowerowej wraz z kładką dla rowerzystów nad rzeką Łabna. Powstaną także zatoki autobusowe.

Koszt inwestycji to 27 mln zł. Zadanie realizowane jest w systemie „Projektuj i buduj”. Umowę z wykonawcą - PBK Łomża – GDDKiA podpisała 17 lutego 2017. Po etapie projektowania, obecnie rozpoczyna się budowa drogi – 18 maja br. inwestor przekazał plac budowy wykonawcy. Prace rozpoczęły się od rozbiórki jednego z budynków, który kolidował z modernizowanym skrzyżowaniem. W związku z tym wprowadzony został ruch wahadłowy. Zgodnie z umową - do 30 września 2019 roku - „Przejście przez Kolno” ma być gotowe.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: