1. Strona główna
  2. Informacje
  3. DK65 do Ełku przejdzie gruntowne zmiany

DK65 do Ełku przejdzie gruntowne zmiany

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-12-08
DK65 do Ełku przejdzie gruntowne zmiany
Rozbudowa odcinka Gąski – Ełk to część działań na DK65. Zdjęcia: GDDKIA
Budimex zajmie się rozbudową trasy od miejscowości Gąski do Ełku w woj. warmińsko-mazurskim. To kolejny odcinek DK65, który przejdzie gruntowną modernizację. Na rozstrzygnięcie przetargu czeka jeszcze odcinek Olecko – Gąski.

Rozbudowa odcinka Gąski – Ełk to kolejne zadanie w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 65 w woj. warmińsko-mazurskim. Tym razem prace o wartości 229 mln zł obejmą 13,6 kilometrowy odcinek. Wykonawca, firma Budimex, będzie miała 18 miesięcy na realizację zadania.

Odcinek DK65 Gąski – Ełk przejdzie gruntowną modernizację. Wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni o dopuszczalnym nacisku 11,5 t/oś i szerokości 8 m. Przebudowanych będzie piętnaście skrzyżowań. Powstaną chodniki o długości około 6 km, trzynaście przejść dla pieszych oraz osiemnaście zatok autobusowych. Powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości ponad 8 km i oświetlenie drogowe. Przebudowane zostaną 32 przepusty oraz obiekt mostowy.

- Rozbudowa odcinka Gąski – Ełk to część działań na DK65 w województwie warmińsko-mazurskim, jakie prowadzimy w celu poprawy warunków jazdy i bezpieczeństwa na tej drodze – podkreślają drogowcy.

Warmińsko-mazurskie: Obwodnica Gąsek na DK65 w ręce firmy PORR

Umowa na rozbudowę Dk65 Gąski - Ełk podpisana

Umowa na rozbudowę Dk65 Gąski - Ełk podpisana. Mapa: GDDKIA

Kierowcy korzystają już z nowych obwodnic w ciągu tej trasy: Gołdapi, Olecka i Ełku oraz rozbudowanej trasy Gołdap – Kowale Oleckie. W tym roku zakończyła się rozbudowa odcinka DK65 w Ełku, obejmującego ulice Przemysłową i Grajewską oraz rozbudowę odcinka od drogowego przejścia granicznego Gołdap do początku obwodnicy Gołdapi.

Nowe obwodnice w warmińsko-mazurskim – stan prac

Od maja br. w realizacji projektuj i buduj jest obwodnica Gąsek. Z kolei w czerwcu GDDKIA podpisała umowę na rozbudowę odcinka Kowale Oleckie – Olecko, a w październiku na rozbudowę odcinka Nowa Wieś Ełcka – granica województw.

Na rozstrzygnięcie przetargu czeka jeszcze odcinek DK65 Olecko – Gąski.

Budimex rozbuduje DK65 Kowale Oleckie – Olecko w woj. warmińsko-mazurskim

Na zdjeciu obwodnica Ełku w ciągu DK65

Na zdjęciu obwodnica Ełku w ciągu DK65. Zdjęcia: GDDKIA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 65 Jak dojadę - Ełk